Jesteś przyszłą mamą i dokuczają Ci wzdęcia w ciąży? Nie masz się czym martwić. Wiemy, że wpływają one źle na Twoje samopoczucie ale w większości przypadków nie są one groźna dla Ciebie i dziecka. Zazwyczaj powodem powstawania niechcianych gazów jest połykanie powietrza podczas jedzenia lub podczas trawienia powstają inne reakcje chemiczne, które organizm po prostu musi wydalić. Mamy sposób aby im zapobiec! Wystarczy odpowiednia dieta. Musisz ograniczyć spożywanie warzyw strączkowatych i kapuścianych: grochu, kapusty, bobu, soczewicy, kalafiora. Wzdęcia podczas ciąży nie są zbytnio niebezpieczne jednak jeśli mocno się martwisz o siebie i swoje dziecko zalecana jest również wizyta u lekarza.

Jesteś osobą uprawiającą sport lub mającą nadwagę? Pewnie spotkałem się z określeniem „”torbiel Bakera”” i zadajesz sobie pytanie: Co to jest? Czy mogę mieć jego objawy? Zatem czym jest torbiel Bakera? Jest to zbiorniczek z płynem stawowym zamieniającym się w guzek pod kolanem z tyłu nogi. Przyczynami powstania torbieli są przede wszystkim choroby stawów, stany zapalne stawów kolanowych i przepuklina torebki stanu kolanowego.

Wyczuwasz powiększone węzły chłonne u dziecka? Najlepiej udaj się z nim do lekarza! Przyczyną powiększenia ich jest między innymi infekcja bakteryjna lub wirusowa powodująca anginę, różyczkę, odrę lub ospę wietrzną. Czasami węzły potrzebują nawet kilku tygodni, zanim wrócą do normalnego rozmiaru. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to zbytnio niebezpiecznie jednak jeśli nie będą one leczone i nie będziemy mieli o nich pojęcia nasze dziecko może mieć również objawy białaczki lub chłoniaka. Zatem najlepiej jest jak najszybciej udać się do najbliższego pediatry.

satik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here