Jak wybrać najlepszy salon manicure w Łodzi? Wiemy, jak go znaleźć!

Od manikiurzystki zależy wiele, nie tylko wygląd paznokci klientki, ale również ich zdrowie. Niby zabieg manikiur jest bezpieczny i zazwyczaj nie występuje ryzyko jakichś nieszczęśliwych powikłań, ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w niektórych przypadkach jesteśmy zagrożeni bardziej, niż nam się wydaje. Ma to szczególne znaczenie wtedy, kiedy korzystamy salonu mieszanej opinii, gdzie personel jest niedoświadczony i słabo przeszkolony. Wtedy zabieg w takim salonie manikiur może okazać się niebezpieczny dla zdrowia. Dlaczego?

Przyczyny zagrożeń podczas manikiur

Zabieg manikiur może okazać się dość ryzykownym dla naszego zdrowia, a dzieje się tak w kilku przypadkach:

  • kiedy manikiurzystka zdejmuje sztuczne paznokcie – klientki dość często uskarżają się na to, że po wykonaniu na przykład akrylowego manikiur ich własne paznokcie są w złym stanie. Ich wygląd zdecydowanie odbiega od naturalnego, paznokcie stają się cienkie, mają tendencję do rozdwajania się i łuszczenia. Winna temu jest manikiurzystka, a dokładniej to, w jaki sposób zdejmuje sztuczne paznokcie. Powoduje to często niską trwałość stylizacji oraz pogorszenie się stanu naturalnych paznokci. W celu usunięcia sztucznych paznokci powinna używać preparatów do tego przeznaczonych, dzięki czemu nie dojdzie do usunięcia części naturalnej płytki paznokcia,
  • kiedy podążamy za jak najtańszą usługą – wtedy często zdarza się tak, że z taniej usługi robi się o wiele droższa, a to dlatego, że zazwyczaj bardzo niskie ceny pociągają za sobą równie niską jakość usług, a żeby to naprawić, trzeba zainwestować o wiele więcej pieniędzy i czasu,
  • kiedy zastosuje niewłaściwą metodę piłowania paznokci. Piłowane paznokci zawsze powinno odbywać się w jednym kierunku, a piłowanie w różnych kierunkach powoduje, że paznokcie zaczynają się strzępić, poza tym pogarsza się ich ogólny stan. Paznokieć znacznie się osłabia, może zacząć się rozdwajać lub łuszczyć. Zauważenie u manikiurzystki takiej techniki pracy nie wróży klientce niczego dobrego,
  • kiedy salon manikiur nie dba o higienę – brak sterylizacji narzędzi, używanie tych samych narzędzi przy kilku klientach i inne zaniedbania w higienie pracy sprawiają, że wzrasta ryzyko poważnych infekcji i zakażeń bakteryjnych bądź wirusowych.

Jak się przed nimi ustrzec?

Można się ustrzec przed słabymi manikiurzystkami, szukając jak najwięcej opinii o wybranym salonie i renomie, jaką posiada. Nie jest to trudne, ale nie da się tego zrobić zbyt szybko. Trzeba przejrzeć niejedną stronę i wychwycić interesujące nas informacje oraz zabiegi, jakie salon wykonuje. Trzeba na to poświęcić nieco czasu, ale wygląd naszych paznokci jest tego wart, zwłaszcza że nie jesteśmy w stanie samodzielnie zadbać o nie w sposób, który by nas satysfakcjonował.

Wybierać należy salon, w którym manikiurzystki mogą pochwalić się wiedzą udokumentowaną za pomocą niezbędnych certyfikatów i szkoleń. Mile widziane są również fotografie z wykonywanych usług, które na pewno pozytywnie wpłyną na wzrost zaufania.

Pozostaje szukać w sieci interesujących salonów manikiur, a szczególnie tych, które są polecane przez zadowolone klientki. Serwisy takie jak https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/lodz pomogą w znalezieniu sprawdzonego salonu, a nawet pozwolą szybko zarezerwować interesującą nas usługę w dogodnym terminie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here