Wyjście do kina

Wyjście do kina kojarzy się wszystkim z randką albo z rodzinnym wypadem. Wybieramy zazwyczaj film, na który długo czekaliśmy, często to produkcja naszego ulubionego reżysera albo gra w niej aktor lub aktora, których uwielbiamy. Nie można więc przegapić takiej okazji. Zabieramy całą rodzinę albo grupkę przyjaciół, którzy z miłą chęcią pójdą tam z nami, wszyscy będziemy się na pewno doskonale bawić. Kupujemy bilety, wybieramy rzędy i miejscach, w których będziemy siedzieć. Do tego musimy koniecznie zadbać o coś do picia oraz jedzenia, zazwyczaj wybieramy słodkie napoje gazowe, co nie do końca jest słusznym wyborem, zwłaszcza, kiedy ten seans chcemy spędzić z dziećmi. Kupowanie dzieciom Pepsi albo Coli jest kiepskim pomysłem, te napoje zawierają bardzo dużo cukru, są drogie i duże. Nasze dziecko może zaraz chcieć wyjść do łazienki, ponieważ nie będzie mogło wysiedzieć całego seansu. Cukier zawarty w tych napojach jest naprawdę szkodliwy, lepiej kupić wodę mineralną w małej butelce. Nie przyzwyczajajmy dzieci do picia w trakcie trwania filmu, ponieważ wkrótce zrobi się to nawyk i dziecko będzie kojarzyło film z jedzeniem i piciem. Popcorn możemy kupić, ponieważ nie jest tak niebezpieczny jak słodkie napoje gazowane. Właściwie to ciężko odpowiedzieć na pytanie, czy popcorn jest zdrowy, ponieważ zależy od tego jak jest podany i ile się go zje. Popcorn zawiera witaminy i minerały, pod warunkiem, że nie jest przesolony. Za słony popcorn powoduje, że wzrasta w organizmie ciśnienie i możemy się gorzej czuć, poza tym za duża ilość soli powoduje, że bardzo dużo wody gromadzi się w naszych komórkach. Lepiej kupić jakieś bakalie albo owoce. Dziecko będzie mogło zjeść w kinie banana albo jabłko. Mały kubek popcornu dla całej rodziny jest dobrym wyjściem, nie będzie się chciało tyle pić i zaoszczędzimy trochę. Wypada do kina z całą rodziną to wydatek rzędu 100 złotych w przypadku trzyosobowej rodziny. Nie wliczając do tego przekąsek oraz napojów. Niektóre kina pozwalają zabrać swoje jedzenie, nie robią problemów.

www.czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here