W ostatnich latach obniżony został poziom podatków. W poprzedniej wersji podatki były tak wysokie, że mnóstwo ludzi starało się oszukiwać. Poszukiwali rozwiązania, które pozwalało im na zatajenie posiadanych dochodów, a tym samym odprowadzenie mniejszych podatków. Finanse osób indywidualnych zatem bardzo mocno cierpiały, więc należało to jakoś zmienić. Wprowadzone nowe pułapy pozwoliły rzeczywiście na wprowadzenie dużych oszczędności do budżetów Polaków, a z drugiej strony wpływy do budżetu wcale się nie zmieniły. Wysokość podatku dochodowego okazała się być wyznacznikiem tego, w jaki sposób podchodzimy do kwestii jego odprowadzania. Rząd znalazł sobie jednak alternatywę do tego, by obciążyć nasze finanse. Tą alternatywą jest oczywiście podwyższony podatek VAT, który pozwala na to, by w zasadzie odzyskać od Polaków te pieniądze, które zatrzymaliśmy dzięki obniżonemu podatku. Wartość podatków w Polsce jest na tyle wysoka, że trudno jest w naszym kraju być osobą bogatą. Do tego zarobki muszą być naprawdę wysokie.

optimusplus.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here