Zacznij już dziś i odkładaj pieniądze na emeryturę!

W ostatnich latach coraz bardziej wydłuża się długość naszego życia. Co za tym idzie, warto pamiętać, że nasze dłuższe życie oznacza także to, że większą jego część spędzamy na emeryturze. W związku z czym, zakładając, że kończymy pracę w wieku 60-65 lat (w zależności od regulacji prawnych), mówimy aż o kilkunastu latach spędzonych na emeryturze! A może i dwudziestu. Co to oznacza w dłuższej i szerszej perspektywie?

Zatem na chwilę obecną okres, w którym jesteśmy czynnymi pracownikami jest już tylko dwa razy dłuższy niż nasze tak zwane „najdłuższe wakacje życia”, czyli emerytura. Jednak pieniądze na pokrycie naszych emerytur nie biorą się znikąd i z pewnością niejednokrotnie zastanawiamy się skąd i jak to będzie wyglądać w czasie, gdy my przejdziemy na emeryturę? Niestety, okazuje się, że naprawdę może nie być kolorowo, zatem jak możemy temu zaradzić?

Odkłądaj pieniaze na emeryturę już dziś i ciesz się godnym życiem na „stare lata”!

W związku z niepewną sytuacją na rynku, warto zawczasu pomyśleć o swojej przyszłej emeryturze – ile będzie wynosić i co zrobić, aby godnie z niej „wyżyć”. Z pewnością kwestia ta jest bardzo trudna i dla wielu może być niemożliwa w realizacji, gdyż bieżące sprawy i życie pochłania na co dzień wszystkie ich zarobki. Rząd stara się rozwiązać ten problem, wprowadzając z początkiem 2019 roku w życie projekt uchwały, stanowiącej solidny system długoterminowego oszczędzania, czyli tak zwane PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe).

Na czym polegają Pracownicze Plany Kapitałowe od Nationale Nederlanden?

Jest to program dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania, który już od 2019 roku ma obowiązywać w Polsce. Jego założeniami powinien zainteresować się praktycznie każdy dorosły Polak, bowiem PPK mają objąć wszystkie osoby zatrudnione, odkładające składki do ZUS, bez względu na rodzaj posiadanej umowy.
Program ten opiera się na kilku podstawowych filarach:
– Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to rządowy projekt nowego systemu długoterminowego oszczędzania.
– Z PPK będzie mogło skorzystać 11 mln pracowników, w tym ok. 9 mln osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach.
– PPK będzie dobrowolny z punktu widzenia pracowników – są oni automatycznie zapisani do programu, ale mogą się w każdej chwili z niego wypisać.
– W PPK oszczędności pozostaną prywatną własnością pracownika PPK będzie obligatoryjny dla pracodawców – każdy pracodawca musi wybrać obsługującą go instytucję finansową.
– Wypłata bez dodatkowych potrąceń możliwa będzie po ukończeniu 60. roku życia.
– Wypłata części środków możliwa będzie między innymi w trudnych sytuacjach, np. ciężka choroba w rodzinie.

Zatem, jeśli zależy Ci na solidnej emeryturze i spokoju na „stare lata” namów swojego pracodawcę i korzystaj z zalet, jakie oferują Ci Pracownicze Plany Kapitałowe od Nationale Nederlanden. Przekonaj się sam, że solidny system długoterminowego oszczędzania naprawdę się sprawdza i może przynieść Ci naprawdę bardzo liczne korzyści na przyszłość!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here