Bułgaria - niezapomniane wczasy

Bułgaria – wczasy w tym pięknym kraju to nie tylko złociste plaże i tanie kurorty, ale też przepiękne widoki i urocze miasteczka. Turyści z całej Europy, a nawet świata doceniają przyrodę i dziedzictwo kulturowe Bułgarii. Niegdyś był to bardzo potężny kraj, mocarstwo europejskie. To właśnie ten kraj jest kolebką starożytnej cywilizacji ludu Traków. To stąd pochodzi mitologiczny Orfeusz. Bułgaria jest bardzo oryginalnym miksem kultury bałkańskiej, arabskiej i słowiańskiej. W Bułgarii można znaleźć wiele zabytków kultury starożytnej. Nessabar jest miejscem, które zachwyca turystów. Bułgaria – wczasy w jednym z bułgarskich miast na pewno zapadną w pamięć. Miasto ma aż 3 tysiące lat. To robi ogromne wrażenie, zwłaszcza starówka miasta zapiera dech w piersiach. Kiedy patrzy się na miejsce, które wygląda na żywe muzeum, ma się wrażenie, że podróżuje się w czasie. Nassebar nazywa się miastem 40 cerkwi. Jedna z nich to Cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Została wzniesiona w 1609 roku. Nassebar ma wiele zabytków, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Warna jest kolejnym bułgarskim miastem, które jest warte odwiedzenia. Ponadto Warna jest bardzo popularnym kurortem. Dzięki temu, że miasto ma swoją historię, można w nim podziwiać ruiny budynków, które pamiętają czasy starożytnego Rzymu. Nie brakuje tu też architektury bizantyjskiej i tureckiej. Miłośnicy kultury wschodu w tym miejscu mogą nie tylko odpocząć, ale realizować swoją pasję, jaką jest poznawanie kultury wchodu. Park Nadmorski znajduje się ponad wybrzeżem. Tworzą go lasy, winnice i przepięknie zaprojektowane ogrody. Polacy odwiedzając Warnę, nie mogą przegapić mauzoleum Władysława Warneńczyka. W mieście bardzo ciekawą budowlą jest Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w Warnie. Bułgaria – wczasy latem oznaczają dobry moment dla wszelkiego rodzaju kurortów. Sozopol nazywany jest letnią stolicą Bułgarii. Znajdują się hotele, dyskoteki, kluby i różnego rodzaju atrakcje, dzięki którym turyści mogą dobrze się bawić. Starówka miasta znajduje się na skalistym półwyspie, co robi wrażenie na przyjezdnych.
Z budowli w Bułgarii bardzo interesujący jest Monastyr Rulski. Stanowi on największy zespół klasztorny w całym kraju. Dla krajan jest to prawdziwy narodowy skarb. Bułgaria – zwiedzanie Parku Narodowego Pirin będzie wspaniałym doświadczeniem dla amatorów przyrody i malowniczych sielskich krajobrazów. Jedną z największych atrakcji tego miejsca są piaskowe piramidy. Procesowi erozji zawdzięczają zaskakująco regularną bryłę. Bułgaria – wczasy nie obędą się bez wizyty w mieście siedmiu wzgórz czyli Płowidiwie. Prace archeologów dowiodły, że miejsce to było zamieszkane jeszcze przed 1 tysiącleciem przed Chrystusem. Można tu podziwiać ruiny starożytnego świata – na przykład teatr rzymski. Nie brakuje oczywiście cerkwi i synagogi. Stolicą Bułgarii jest Sofia. Niewątpliwą jej zaletą jest to, że jest jedną z tańszych stolic w całej Europie. Miasto to ma bogatą historię. Bułgaria – wczasy z pewnością zadowolą osoby, które są zainteresowane kulturą wschodu.

weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLista rzeczy na wakacje
Następny artykułWycieczka do Grecji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here