cholesterol

Nadmiernie wysoki poziom cholesterolu we krwi zawsze powinien być powodem do obaw. Oczywiście ludzki organizm potrzebuje cholesterolu do normalnego funkcjonowania i błędem jest całkowite wykluczanie go z diety, próby unikania go we wszystkich pokarmach. Dawniej niestety funkcjonował często powtarzany mit, jakoby cholesterol był czymś bardzo złym, ale teraz wiadome jest już, że bez niego żaden człowiek nie mógłby cieszyć się dobrym zdrowiem.

Mimo wszystko jeśli jego poziom zaczyna nienaturalnie wzrastać, co można sprawdzić poprzez wykonanie odpowiednich badań krwi, trzeba go oczywiście zacząć obniżać. Czym obniżyć cholesterol? Udając się z tym problemem do lekarza, można otrzymać od niego specjalne środki, które wyrównują jego poziom we krwi. Są to jednak lekarstwa, które zawsze w jakimś stopniu oddziałują negatywnie na organizm i których lepiej mimo wszystko unikać. Czy natomiast da się w jakiś naturalny sposób obniżyć poziom cholesterolu? Czy zwykła zmiana w diecie wystarczy, aby usunąć jego nadmiar z krwi?

Różne naturalne metody obniżania poziomu cholesterolu

Jedną z tych najpopularniejszych i zdecydowanie najczęściej stosowanych jest po prostu zmiana diety. Właściwy sposób żywienia, wyzbyty z pokarmów zawierających sporą ilość cholesterolu, może przywrócić organizmowi prawidłowy stan. Oczywiście w takim jadłospisie należy uwzględnić produkty bogate w dobry cholesterol. Potrafią one w pewnym stopniu zwalczyć ten zły i usunąć jego nadmiar. Dobry cholesterol jest też potrzebny każdemu człowiekowi i nie należy go całkowicie unikać, bo przez to można nabawić się kolejnych problemów zdrowotnych.

serce

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłoby udanie się do dietetyka bądź specjalisty do spraw żywienia i ustalenie wspólnie z nim idealnej diety na obniżenie poziomu cholesterolu. Można też próbować się leczyć na własną rękę, korzystając z informacji dostępnych w najróżniejszych źródłach, jednak czasem takie działania wywołują odwrotny efekt. Przeciętny człowiek nie potrafi odróżnić produktów zawierających dobry cholesterol od tych bogatych w złą odmianę tego składnika. Jakie pokarmy należą zatem do tych dwóch zróżnicowanych grup i po które z nich należy sięgać, a których lepiej jednak unikać?

Produkty, które należy wyeliminować z codziennej diety

Oczywiście nie da się w stu procentach usunąć złego cholesterolu z codziennej diety. Występuje on niemalże we wszystkich tłustych produktach spożywczych, a gdyby ktoś całkowicie z nich zrezygnował, na pewno nie cieszyłby się dobrym zdrowiem – brak w tłuszczu w diecie prowadzi najczęściej do zaburzeń hormonalnych, które kobietom mogą szczególnie zagrażać. Mimo wszystko lepiej unikać produktów wykazujących się największą zawartością złego cholesterolu.

Należą do nich przede wszystkim jajka, a dokładnie żółtka. Nie chcąc z nich całkowicie rezygnować, można przygotowywać jajecznice z samych białek bądź ograniczyć się do spożywania maksymalnie dwóch czy trzech jajek w ciągu jednego tygodnia. Prawdziwą bombą cholesterolową będą również wszelkiego typu podroby, czyli lubiana przez Polaków wątróbka czy serca. U osoby, u której doszło do podwyższenia się poziomu cholesterolu we krwi, te produkty nie powinny w ogóle występować w diecie.

Spokojnie można je natomiast zastąpić chudym mięsem (np. piersiami z kurczaka) bądź rybami. Ograniczenie ilości spożywanych tłuszczów zwierzęcych to najlepszy sposób na obniżenie poziomu cholesterolu. Znajdują się one także w niemalże wszystkich artykułach nabiałowych (maśle czy śmietanie oraz mleku), smalcu, wędlinach i wieprzowinie czy tłustej wołowinie.

czym obniżyć cholesterol

Czym obniżyć cholesterol?

Najłatwiej go obniżyć z pomocą dobrze zbilansowanej diety. Co zatem może się w niej pojawić, skoro należy z niej wykluczyć pokarmy tłuste, wyroby nabiałowe, podroby oraz jajka? Dobrym wyborem będą przede wszystkim tłuszcze roślinne. Oliwą z oliwek warto polewać warzywne sałatki, a na oleju rzepakowym czy kokosowym smażyć różne dania przygotowywane na patelni.

Bardzo dobre wartości odżywcze posiadają także tłuste ryby, dlatego taką makrelę czy tuńczyka spokojnie można spożywać na drugie śniadanie bądź kolację. Na poziom cholesterolu we krwi wpływ ma także ogólnie prowadzony tryb życia. Brak aktywności fizycznej może doprowadzić do jego wzrostu, dlatego leczenie powinno uwzględniać zwiększony i regularny wysiłek fizyczny. Nie musi być on wcale specjalnie intensywny. Nawet codziennie zwykłe spacery bądź szybsze marsze przeplatane z biegiem pozwolą całemu organizmowi znacznie lepiej funkcjonować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here