Wiadomo nie od dziś, że właściwa dieta i wysiłek fizyczny uzupełniają się w dążeniu do zdrowej i smukłej sylwetki ciała. Dlatego bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co jemy. Chodzi nie tylko o główne posiłki, ale i przekąski. Wśród przekąsek znajdziemy głównie niskokaloryczne owoce, warzywa i nabiał. Banan – idealny towarzysz fitnessu! Banan to nie tylko źródło kalorii, ale i sporej ilości witamin oraz mikroelementów i makroelementów. Na uwagę zwraca zawarty w bananach potas. Owoc ten króluje jako przekąska również ze względu na dostępność oraz cenę. Jest to produkt, którego w ogóle nie trzeba przygotowywać. Wystarczy obrać ze skórki. Drugim, równie fajnym produktem polecanym na przekąskę jest jabłko. Jest to owoc, który króluje w naszym kraju. Uznaje się także, że ten owoc jest symbolem Polski. Jabłko również obfituje w witaminy oraz mikroelementy i makroelementy. Dodatkowo w porównaniu z bananem jest bardziej dietetyczne oraz szybciej sprawia, że czujemy sytość. Za to każde warzywo może być przekąską, ponieważ każde jest niskokaloryczne. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na te, które zawierają większe ilości cukru. Takim warzywem przykładowo jest pomidor i cebula. A jak wiadomo, wyższy poziom cukru w posiłku powoduje skok glikemiczny w naszym organizmie. Jako krótkie podsumowanie należy podkreślić, że wybór przekąsek powinien być dopasowany do naszych potrzeb i postawionego celu.

W dziedzinie sportu, jaką jest fitness znajdziemy następujące typy: zumbę, płaski brzuch, areobik, ABT czy pilates. Wszystkie wymienione rodzaje aktywności różnią się między sobą intensywnością. Każda z tych aktywności angażuje również mięśnie, co może wpływać zarówno na kształtowanie i budowanie sylwetki mięśniowej, jak również na spalanie posiadanej nadwyżki kalorycznej. Niemniej należy podkreślić, że każda aktywność jest dla nas ważna. Warto jeździć na rowerze, biegać, pływać, skakać na trampolinie, grać w badmintona lub tenisa czy nawet jeździć konno. Możliwości wyboru aktywności jest wiele.

3pytania.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here