dlaczego pies je trawę

Nasi czworonożni przyjaciele powinni być wychowywani tak, aby nie zaszkodzili innym osobom i zwierzętom. Musimy jednak przygotować się na wiele niespodziewanych reakcji naszego pupila, ponieważ on także odczuwa strach, radość, czy też smutek i przygnębienie. Często bywa tak, że w pobliżu innych psów nasz pupil reaguje agresywnie. Może wynikać to z tego, że nie chce nawiązywać nowych znajomości lub też uważa inną rasę za zagrożenie.

Pamiętajmy jednak, że większość zachowań u psa możemy wypracować zarówno samodzielnie, jak i z pomocą doświadczonych treserów. Dzięki poradom dowiemy się czegoś więcej na temat naszego pupila oraz zrozumiemy, jak należy z nim postępować. Jeżeli tresujemy czworonoga, musimy uzbroić się w cierpliwość, a także wykazać się spokojem. Nie można krzyczeć na psa tylko dlatego, że coś mu nie wychodzi, ponieważ przez to może jeszcze bardziej się zniechęcić. Pupil musi być odpowiednio nagradzany i chwalony za każde dobre zachowanie. Dzięki temu nauczymy go poprawnych sztuczek i sprawimy, że pies poczuje się pewniej.

Przyjaciel człowieka potrzebuje nie tylko opieki, ale także dużo uwagi i odpowiednich warunków. Musimy pamiętać o odpowiednim żywieniu psa i o regularnym wyprowadzaniu go na spacery. Warto przyglądać się naszemu pupilowi, dzięki czemu z czasem zrozumiemy czego potrzebuje. Rasy mogą znacznie różnić się od siebie swoim zachowaniem, jednak niektóre rzeczy są wspólne dla każdego czworonoga. Jednym z najpopularniejszych problemów, z którym zmagają się właściciele psów jest jedzenie roślinności.

pies je trawę

Dlaczego pies je trawę?

Przede wszystkim musimy przeanalizować kilka czynników. Jeżeli pupil jest dopiero szczeniakiem to często bywa tak, że zjada on różne przedmioty na jego drodze. W ten sposób uczy się co jest dla niego jadalne, a czego powinien unikać. Na pewno zauważymy, że młode psy często połykają kamienie, jedzą patyki, trawę i tak dalej. Warto przypilnować czworonoga i stanowczo powiedzieć „nie wolno”, po czym zabierzemy niejadalny dla niego kąsek.

Jeżeli zauważymy, że dorosły pies je trawę, to może to być jedynie błahy powód lub też problemy z trawieniem. Często psy jedzą roślinność, aby pobudzić swój układ trawienny do działania. Jeżeli jakaś żywność zaszkodziła naszemu pupilowi, to będzie on chciał jak najszybciej pozbyć się jedzenia, które zalega mu w żołądku. Najczęściej wtedy szuka trawy, a następnie ucieka gdzieś na bok, aby zwymiotować. W ten sposób pozbywa się czegoś, co mu nie posłużyło.

Jest to całkiem normalne zachowanie dla wielu dorosłych psów, jednak gdy takie sytuacje powtarzają się często to należy zgłosić się do weterynarza. Może to bowiem oznaczać, że nasz towarzysz cierpi na jakąś chorobę związaną z jego układem trawiennym. Z pomocą specjalisty dowiemy się czegoś więcej na temat zdrowia, a także zapewnimy mu odpowiednie leczenie i żywienie. Warto zwrócić także uwagę na to, co serwujemy naszemu psu. Jeżeli po jakimś smakołyku nasz pies nie czuje się dobrze, to należy wykluczyć taki produkt z diety.

Jedzenie trawy może być także zwykłym przyzwyczajeniem, ponieważ często spotykamy się z tym, że psy starają się zjeść ich zdaniem ciekawe propozycje. Pamiętajmy, aby od szczeniaka uczyć naszego pupila co powinien jeść, a czego unikać. Pies musi zrozumieć co jest dla niego najlepsze, dlatego warto wykorzystać system nagród. Gdy nasz towarzysz będzie zachowywał się poprawnie i będzie nas słuchał, to wtedy powinniśmy nagrodzić go jego ulubionymi przysmakiem.

pies

Dzięki temu pies nauczy się odpowiedniego zachowania. Przy każdym spacerze musimy obserwować naszego pupila. Zwracajmy uwagę na to, za czym węszy, a także odciągajmy go od wszelkich przedmiotów niewiadomego pochodzenia, które próbuje zjeść. Często zdarza się tak, że w otoczeniu znajdują się szkodliwe substancje czy też ostre elementy.

Jeżeli nasz pies połknie jakiś przedmiot może okazać się później, że mu zaszkodzi. Warto zatem zwracać uwagę na zachowanie pupila i kontrolować jego stan zdrowia. Jeżeli będzie on osowiały, przygnębiony i nie będzie chciał jeść to należy udać się do weterynarza, gdzie zostanie przebadany. Może okazać się, że nie ma powodów do obaw, jednak czasami spotykamy się z przeróżnymi chorobami, które muszą być leczone odpowiednimi specyfikami.

Decydując się na psa musimy być odpowiedzialni, a także trzeba liczyć się z tym, że przybędzie nam wiele obowiązków. Pamiętajmy, że każde zwierze również odczuwa strach i cierpienie, dlatego nie pozwólmy na to, aby zwierzę znosiło ciężkie dla niego warunki. Pies jest dla osób i rodzin, które zaopiekują się nim i zadbają o niego bez względu na okoliczności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here