piękne włosy

Powodów, dla których mamy problemy z wypadającymi włosami może być bardzo dużo. Panowie, którzy mają genetyczne problemy z wypadaniem włosów nic nie mogą poradzić. Jeśli któraś z pań idzie do swojego przyszłego męża do domu i widzi, że tata jest łysy to niestety, ale szanse na to, że syn pójdzie w jego ślady są bardzo duże. To nie wszystko, bo często łysienie zaczyna się nie wtedy, kiedy jesteśmy już starzy, ale o wiele wcześniej. Skończymy dwadzieścia kilka lat i włosy zaczynają wypadać. Dzisiaj można starach się o przeszczep włosów, ale to wszystko jest skomplikowane i niestety mało skuteczne.

Dlaczego wypadają włosy?

Problemem może być stres. Jeśli przeanalizujemy większość chorób, jakie mamy to w wielu przypadkach wszystko zaczyna się od stresu. Nie da się go wyeliminować, bo stres towarzyszy nam wszędzie gdzie jesteśmy. Dziecko stresuje się w szkole i przed rodzicami, dorosły przed szefem i urzędnikiem państwowym i tak każdy ma jakiś powodów do stresu. Jeśli stresu jest bardzo dużo to niestety, ale często zaczynają wypadać włosy. Najlepiej to widać u kobiet, dlatego można byłoby powiedzieć żeby się mniej stresować, ale teoria z praktyką nie idzie tutaj w parze i jest to bardzo trudne zadanie do wykonania.

włosy

Stres powoduje depresje, a to tylko nasila się wypadanie włosów. Jedna trzecia ludzi w Polsce ma depresje w różnych stadiach, dlatego jeśli nie jest to leczone to daje o sobie w różny sposób znać. Właśnie wypadanie włosów jest jednym z tych powodów. Jeśli widzimy, że na grzebieniu albo szczotce pozostaje regularnie bardzo dużo włosów to sygnał, że dzieje się coś nie tak, dlatego trzeba będzie działać bardzo szybko i zrobić sobie badania. Nie chcemy przecież mieć włosów coraz mniej, a tym bardziej, jeśli jesteśmy kobietami i dla nas włosy to wizytówka. Trzeba wtedy dbać o siebie i trzeba działać tak szybko jak to tylko jest możliwe.

Częste farbowanie włosów

Dzisiaj farbujemy włosy bardzo często i niestety bardzo mocno je osłabiamy. Właśnie w ten sposób to działa, że jeśli farba dostaje się do włosów to je osłabia i w pewnym momencie zaczynają nam wypadać. To najlepiej jest widać na kobietach, które od długich lat farbują włosy. W pewnym momencie tych włosów mają bardzo mało i nie ma, co farbować. Trzeba uważać na to, co się robi, bo niestety, ale poza tym, że dzisiaj wyglądamy super to za pięć lat możemy nie mieć już włosów i pozostanie nam jedynie peruka. Czy takiego rozwiązania chcemy? Na pewno nie, dlatego stosujmy naturalne farby do włosów.

Nie da się przecież przestać farbować, bo chcemy ładnie wyglądać, ale starajmy się używać takich farb, które nie niszczą włosów i są w stu procentach naturalne. Bez problemu można takie farby znaleźć w sklepie, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak trochę się rozejrzeć i sprawdzić, co tam interesującego się znajduje. Tylko wtedy uzyskamy dokładnie takie efekty, jakie chcemy i co ważne włosy pozostaną na naszej głowie. Ten problem w większości dotyczy pań, ale coraz więcej mężczyzn również się z tym boryka, dlatego trzeba być naprawdę bardzo, ale to bardzo ostrożnym.

Wizyta u lekarza

Jeśli pojawiają się na naszej głowie łyse place to nie ma, co czekać tylko szybko udajemy się z tym do lekarza. Może być tak, że mamy tak osłabiony organizm, że wypadają nam włosy. Jeśli brakuje nam witamin i minerałów to trzeba będzie je uzupełnić. Można oczywiście kupić super szampony, które wzmacniają włosy, ale jeśli w naszym całym organizmie brakuje jakiś składników to szampon to zdecydowanie za mało i trzeba mieć tego świadomość. Trzeba dostarczyć to wszystko, czego organizmowi brakuje, a wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów.

dlaczego wypadają włosy

Nie można się też przejmować tym, że wypadają nam włosy, bo może to przypadek. Nie stresujmy się niepotrzebnie dopóki nie zauważymy, że to coś, co pojawia się bardzo często i tych włosów naprawdę nam ubywa. Trzeba, zatem obserwować siebie podczas mycia włosów. Pamiętajmy również o tym, że bardzo niszcząco na nasze słabe włosy działa suszarka i lokówka czy prostownica. To, dlatego starajmy się w takiej sytuacji używać takich urządzeń jeszcze rzadziej żeby tego problemu nie pogłębiać.

Jeśli udamy się do lekarza to przebada nas i postawi diagnozę. Wtedy dowiemy się, co należy dalej robić i czy to coś poważnego czy po prostu trzeba zmienić swoją dietę i przyzwyczajenia. Martwienie się na zapas nie ma większego sensu, dlatego nie bójmy tego tylko jak najszybciej udajmy się ze swoim problem do lekarza. On zna się na tym bardzo dobrze i będzie wiedział jak ma nam pomóc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here