Wyjazd na wakacje

Ferie to czas odpoczynku od szkoły oraz od nauki, ten wolny okres przysługuje wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Warto zaplanować wcześniej co będziemy robić, zdarza się bowiem, że miejsca w znanych górskich kurortach będą już zajęte. Rezerwacji należy dokonać odpowiednio wcześniej, ponieważ w ostatniej chwili dostępne są tylko miejsca o słabych standardach. Najpopularniejszym miejscem na spędzenie zimowej przerwy między semestrami są góry. W naszym kraju jest wiele górskich miejscowości, które oferują turystom wspaniałe miejsca noclegowe, skocznie narciarskie oraz stoki do jazdy saneczkowej. W takich miasteczkach odpoczniemy w zaciszu uśpionej zimą natury, skosztujemy przepysznych przysmaków kuchni regionalnej oraz zakupimy wiele wspaniałych pamiątek, które wyrabiane są przez miejscowych rzemieślników. Najchętniej odwiedzanym miastem jest Zakopane. Usytuowane jest na południu naszego kraju, leży u podnóża Tatr, charakteryzuje się wspaniałymi widokami z okien domów. Każdego roku to miasto odwiedzane jest przez tysiące turystów z całego kraju oraz z zagranicy. Mimo tego zatłoczenia miejscowość ma swój urok. Możemy jeździć na nartach oraz na desce snowboardowej. Stoki są sztucznie ośnieżane, więc nawet, kiedy zimą nie dopisuje nam pogoda możemy śmiało korzystać z naszych ulubionych sportów. Jazda na nartach jest bardzo dobrym ćwiczeniem na koordynację, możemy poczuć wiatr we włosach, warto spróbować pojeździć nocą, na oświetlanych stokach narciarskich, których w Zakopanym jest bardzo dużo. Noclegi dostaniemy właściwie w każdej części tego miasta, część z dostępnych pokoi pochodzi od prywatnych właścicieli. Agroturystyka w tym mieście ma się naprawdę dobrze, pokój z łazienką dostaniemy już od pięćdziesięciu złotych, oddalony może być od centrum, ale zdarza się, że takie pokoje prywatne są w bliskim sąsiedztwie stoków narciarskich. Możemy też skorzystać z ofert wiele pensjonatów, tutaj pokoje są zazwyczaj droższe niż te w kwaterach prywatnych, ale komfort jest nieco lepszy. Mamy do dyspozycji sale telewizyjne, z bilardem oraz siłownie. Rano czeka na nas śniadanie w postaci stołu szwedzkiego, po południu zazwyczaj otrzymujemy obiadokolację.Ferie zimowe możemy spędzić też nad morzem, jest to idealne miejsce dla osób, które nie uprawiają sportów zimowych. Morskie powietrze może doskonale wpłynąć na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Nad Bałtykiem jest bardzo dużo jodu w powietrzu, dlatego to miejsce zalecane jest dla osób, które zmagają się z niedoczynnością tarczycy, z nerwicami wegetatywnymi oraz z obniżonym nastrojem. Możemy spacerować wybrzeżami, zbierać bursztyny i cieszyć się z pięknych widoków. Najlepiej wybrać hotel z widokiem na morze, w czasie zimy nadmorskie miejscowości nie są tak popularne jak te górskie, dlatego ceny są znacznie niższe. Hotele oferują noclegi z wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami. W wielu miejscach oferowane są zabiegi SPA, możemy poddać się zabiegom na ciało oraz na twarz. W połączeniu ze spacerami po plaży masaże wspaniale wpłyną na nasze samopoczucie.

www.mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here