Urlop wypoczynkowy

Rynek nieruchomości to bardzo duża i szybko rozwijająca się branża w Polsce. Roczny wzrost obrotów w tej branży wynosi nawet kilkadziesiąt procent, jest to więc bardzo istotna wartość. Wielu ludzi uważa, że nieruchomości to bardzo dobra inwestycja w dzisiejszych czasach. Mówi się, że dom, mieszkanie czy działka to bardzo dobre zabezpieczenie na okres pogorszenia koniunktury gospodarczej. W czasie gdy akcje czy obligacje tracą na wartości, nieruchomości zachowują swoją stale wysoką cenę. Jest to w pewien sposób oczywiste – ludzie zawsze będą potrzebowali gdzieś mieszkać. Niektórzy wolą mieszkanie, inni dom.

Zdecydowana większość społeczeństwa wybiera życie w mieszkaniu. Decydują o tym przede wszystkim względy ekonomiczne. Mieszkanie w bloku jest znacznie tańsze, łatwiej otrzymać kredyt na takie lokum. Mogą sobie na to pozwolić osoby nawet niezbyt zamożne ponieważ okres kredytowania jest rozłożony nawet na trzydzieści pięć lat, a oprocentowanie jest bardzo niskie, na przykład dwa procent w skali roku. W rezultacie rata takiego kredytu jest bardzo niska i łatwa do udźwignięcia przez domowy budżet statystycznego przedstawiciela polskiego społeczeństwa. Mieszkanie w bloku zazwyczaj ma bardzo dobrą lokalizację, często w centrach miast. Jest tak ponieważ jeszcze do niedawna budowane bardzo wysokie bloki mieszkalne, które miały nawet piętnaście pięter oraz kilka klatek schodowych. Nikogo nie dziwi więc, że na stosunkowo małej powierzchni terenu można było zbudować mieszkania nawet dla kilkuset rodzin. Mieszkanie w bloku to też najczęściej niewielki metraż – stąd niska cena całościowa. Najpopularniejszy wariant mieszkania to dwa pokoje oraz kuchnia. Jest to najczęściej występujący typ mieszkania, a jego powierzchnia to około pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Obecnie rodziny zaczynają szukać większych mieszkań.

Zdecydowanie bardziej wygodnie jest mieszkać w domu jednorodzinnym. Wygoda to bardzo duża zaleta, ale jest również sporo wad. Dom to przede wszystkim sporo większe poczucie wolności i dowolność w zakresie wymarzonego miejsca do życia. Można zaprojektować i wybudować dowolny budynek, który spełni nasze marzenia. Ograniczeniem są jedynie finanse, jest to dosyć znacząca przeszkoda ponieważ budowa domu pochłania ogromne środki finansowe, dużo większe niż w przypadku kupna mieszkania. Zbudowanie domu to przynajmniej kilkaset tysięcy złotych, a niektórzy dochodzą nawet do miliona złotych. Jest to więc zdecydowanie opcja dla bardziej zamożnej części polskiego społeczeństwa. Banki dosyć niechętnie udzielają kredytów pod budowę domu ponieważ często takie inwestycje są po prostu nieopłacalne z punktu widzenia ekonomicznego i służą jednie spełnieniu zachcianek inwestorów.

Inwestycja w nieruchomości to bardzo dobry sposób na biznes. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym i dobrze znać przepisy, należy na przykład wiedzieć, kiedy zapłacić podatek od kupna działki. Brak znajomości przepisów może skutkować bardzo dużymi karami nałożonymi przez państwowe organy podatkowe.

www.novapr.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAnonimowe konto bankowe
Następny artykułMasarnia do masażu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here