Jak wygląda przeszczep włosów

Bujne i zdrowo wyglądające włosy są marzeniem wielu ludzi. Trudno się temu dziwić – to jeden z istotnych elementów składających się na ocenę atrakcyjności fizycznej i stanu zdrowia człowieka. Szybkie tempo życia, duża ilość stresu, problemy hormonalne, menopauza lub proces starzenia wpływają negatywnie na stan włosów. W wielu przypadkach nie pomoże leczenie zewnętrzne.

Przeszczep włosów – medycyna estetyczna

Widoczne luki w owłosieniu nie są tylko problemem natury estetycznej. Ponieważ bujne, gęste włosy są oznaką dobrego stanu zdrowia, stanowią one ważny wyznacznik atrakcyjności fizycznej. Problemy z włosami mają swoje odzwierciedlenie (zarówno u kobiet, jak i mężczyzn) w stanie psychicznym. Atrakcyjność fizyczna ułatwia w znacznym stopniu funkcjonowanie. Osoba ładna i zadbana zwiększa swoje szanse na znalezienie drugiej połówki, znajdzie też pracę na stanowiskach, na których duże znaczenie ma zadbana aparycja. Zdrowo wyglądające włosy przekładają się na lepsze samopoczucie i wyższą samoocenę.

Gęste i mocne włosy utrzymujące się na obrzeżach głowy wraz z osłabionymi, wypadającymi włosami w jej centrum są zmorą dużej grupy mężczyzn. Jak się okazuje – mogą to być świetne warunki do odzyskania bujnej czupryny. Medycyna estetyczna oferuje zabieg przeszczepu własnych włosów pacjenta z miejsc posiadających mocne cebulki włosowe do obszarów głowy ich pozbawionych. Zabieg ten to transplantacja całych cebulek włosowych. Z dobrze owłosionego miejsca na ciele pacjenta, najczęściej będą to okolice potylicy, pobierany jest pasek owłosionej skóry o średnicy około 0,5-1 cm. Następnie włosy te zostaną użyte w miejscu owłosienia pozbawionym. Przeszczepy włosów charakteryzują się bardzo wysokim poziomem skuteczności – nieporównywalnym z metodami leczenia doraźnego.

Przebieg zabiegu mikroimplantacji włosów

Medycyna estetyczna oferuje różne metody odbudowy włosów. Jedną z nich jest mikroimplantacja włosów polegająca na a wszczepieniu w skórę mikroimplantów pochodzących z własnych włosów pacjenta. Posiadają one średnicę około 0,6-0,9 mm. Implanty te zostają następnie przeszczepione w naturalny sposób. Zachowana zostaje odległość 1 milimetra pomiędzy implantami. Efekt końcowy daje pewność, że do 80% włosów w pełni odrośnie w okresie od trzech do czterech miesięcy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here