Jak zdrowo schudnąć

Co jesteś gotowy zrobić by schudnąć? Niektórzy bardzo wiele, historia obfituje w liczne przypadki osób, które w walce o wymarzoną sylwetkę posunęły się daleko, niejednokrotnie znacznie za daleko. Nie mam tu na myśli tylko bardzo skrajnych i restrykcyjnych diet, ale niejeden raz obiło się o uszy, jak ktoś robił wręcz eksperymenty medyczne na swoim organizmie. A przecież zdrowie mamy tylko jedno, warto o nie dbać cały czas i jeśli chcemy zmieniać swoją sylwetkę warto to robić w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem i w oparciu o wiedzę naukową. Nie można spodziewać się znacznej utraty wagi w krótkim czasie, szczególnie bez uszczerbku na zdrowiu. Twierdzenia typu dwa kilogramy w tydzień są niewiarygodne, owszem zdarzają się takie przypadki, ale tylko na początku diety i jest to głównie utrata wody z organizmu. W dłuższej perspektywie oznacza to głównie utratę mięśni, o które powinniśmy szczególnie się troszczyć jeśli chcemy zachować zdrowie i uniknąć efektu jojo. Niektóre diety są wręcz samobójcze, zachęcając do podaży kalorii na poziomie 500 kcal dziennie, przy której nie da się dostarczyć odpowiedniej ilości białka, witamin i mikroelementów. Efekty są spektakularne a efekt jojo gwarantowany. Jako bonus uzyskuje się złe samopoczucie i pogorszenie stanu zdrowia. Odwapnienie kości i problemy z układem trawiennym są również częstą ceną za pragnienie szybkiej utraty wagi. Jeszcze głupszymi przypadkami są metody odchudzania zakładające regularne wymuszanie przeczyszczania jelita. Tabletki na przeczyszczenie a odchudzanie jest jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w wyszukiwarkach internetowych. Jednak wymuszanie przeczyszczania jest prostą drogą do problemów w układem pokarmowym w przyszłości, zaparć, niedostatku witamin, minerałów i dysbiozy jelitowej i zaburzeń jakościowych i ilościowych w zakresie flory bakteryjnej. Niestety, bardzo często pragnienie wyglądania jak gwiazda telewizyjna bierze górę nad zdrowym rozsądkiem, co prowadzi do opłakanych skutków.
Innym powszechnym i głupim sposobem na odchudzanie jest połykanie tabletek z pasożytami, zwłaszcza z tasiemcem, co ma pomóc w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Jest to działanie skuteczne, ale i niebezpieczne i szkodliwe. Warto pamiętać, że pasożyty wyjadają to, co najlepsze w naszym organizmie a także wytwarzają swoje produkty przemiany materii, co może prowadzić do toksycznego zatrucia organizmu. W takiej sytuacji leczenie nie jest łatwe i przyjemne. Poza tym narażamy się na anemię z niedoboru żelaza, anemię megaloblastyczną, lub trudną do wyleczenia chorobę pasożytniczą, gdy dojdzie do rozmnożenia się pasożytów w naszym organizmie.
Jak więc zdrowo się odchudzić? Warto skorzystać z usług profesjonalnego dietetyka, nie znachora po dwudniowym szkoleniu. Poza tym zawsze przydatne okazuje się siedzenie wskazówek instytutu zdrowego żywienia, Światowej Organizacji Zdrowia i tym podobnych organizacji, opierających swe założenia na badaniach naukowych. Nie dajmy się znachorom i popularnym dietom cud. To nigdy nie wychodzi na zdrowie.

muscular.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here