Każda kobieta, która o siebie dba i codziennie używa wielu kosmetyków zastanawiała się kiedyś nad ich składem. Te wszystkie silikony i inne rzeczy, które możemy znaleźć w składzie mogą przerażać.
W tym temacie warto rozważyć kwestię produktów do włosów. Szkodliwe substancje, takie jak amoniak zawierają farby do włosów opinie na ten temat są podzielone. Wiele osób ich unika, natomiast inni lekceważą ich możliwy, zły wpływ na nasze zdrowie. Ponadto produkty takie jak szampony zawierają SLS, który jest mocnym detergentem, stosowanym również w chemii domowej. Podrażnia i niszczy nasze włosy, a w niektórych przypadkach powoduje nieprzyjemne uczulenie. W szamponach możemy znaleźć jeszcze więcej szkodliwych substancji. Dlatego należy być uważnym, sprawdzać etykiety i wybierać produkty z jak najbardziej naturalnym składem.
Następną kwestią jest pielęgnacja twarzy. Produkty, które codziennie na nią nakładamy, mogą paradoksalnie powodować odwrotny efekt do zamierzonego. Jeśli stosujemy kremy z parafiną, w celu nawilżenia skóry, to trzeba sobie uświadomić, że to wcale nie działa w ten sposób. Parafina osadza się na naszej skórze, przez co zaburzają wymianę gazową i metaboliczną. Skutkuje to powstawaniem zaskórników. Produkt ten jest dodawany do kosmetyków tylko po to, aby zwiększyć ich objętość i nadać odpowiednią konsystencję.
Niestety jesteśmy otoczeni wszechobecną chemią i nie możemy nic na to poradzić. Należy być jednak świadomym i wybierać produkty o najlepszym składzie. Nasze ciało na pewno nam za to podziękuje.

www.blogprasa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here