Kurs masażu dla amatorów i profesjonalistów

Usługi masażystów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie wiele osób zmaga się z bólami mięśniowymi, powstałymi na skutek zbyt długiego przebywania w jednej pozycji. Dotyczy to zwłaszcza osób pracujących w biurze, skarżących się często na ból lędźwi lub całych pleców. Osoby, które chcą zyskać dodatkowe kwalifikacje i rozpocząć pracę w nowym zawodzie mogą zatem spróbować swoich sił jako masażysta – wystarczy, że ukończą naukę na odpowiednim kierunku. Z kolei osoby, które już pracują w tym zawodzie, ale chcą uzupełnić swoją wiedzę, powinny rozważyć zapisanie się na dodatkowy kurs.

Nauka na kierunku Masaż z elementami SPA: możliwość zdobycia całkowicie nowych kwalifikacji

Osoby, które dopiero myślą o pracy w zawodzie masażysty, powinny najpierw zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Mogą to zrobić np. zapisując się na kształcenie w szkole policealnej na kierunku Masaż z elementami SPA – taki kierunek ma w swojej ofercie szkoła Żak. Nauka trwa rok, a zajęcia są prowadzone w trybie zaocznym, co umożliwia łączenie pracy ze szkołą.

Słuchacze poznają zarówno podstawy anatomii, fizjologii i fizjopatologii, jak i będą mieli okazję przyswoić sobie również najważniejsze kwestie z zakresu teorii masażu, psychologii i fizjologii. Nie zabraknie też zajęć praktycznych, podczas których uczestnicy będą uczyli się poprawnie wykonywać masaże (w tym – masaże relaksacyjne). Co więcej, słuchacze kierunku zapoznają się też z podstawami działalności gospodarczej – dzięki zdobytej wiedzy będą przygotowani do otworzenia własnego gabinetu. O programie kształcenia i o samym kierunku można więcej przeczytać na stronie https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/masaz-z-elementami-spa.

Jakie są perspektywy zawodowe absolwentów kierunku Masaż z elementami SPA prowadzonego przez szkołę Żak? Takie osoby bez większych problemów powinny znaleźć zatrudnienie w klinikach, salonach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, sanatoriach, salonach masażu, a także – w niektórych klubach fitness oferujących usługę masażu. Masażyści mogą również prowadzić własną działalność.

Słuchacze po ukończeniu nauki otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu (zgodne ze wzorem MEN) oraz certyfikat Szkół Żak.

Dodatkowe kursy i szkolenia – konieczność w zawodzie masażysty

Ukończenie kształcenia w szkole policealnej i praca w zawodzie to jednak nie wszystko – masażyści powinni mieć świadomość, że z racji na charakter ich zawodu konieczne jest ciągłe dokształcanie się i poznawanie nowych technik. Osoby, które chcą zdobyć dodatkową wiedzę, mogą zatem zapisać się na odpowiednie szkolenie. Szkoła Żak ma w swojej ofercie intensywny Kurs – masaż tkanek głębokich, który trwa 10 godzin i odbywa się stacjonarnie. Uczestnicy kursu poznają podstawy teoretyczne wykonywania masażu tkanek głębokich, wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, dowiedzą się jakie są podstawowe techniki stosowane w masażu tkanek głębokich, nauczą się lokalizować i rozpoznawać napięte tkanki układu mięśniowego, a także – dowiedzą się, jak prawidłowo wykonywać taki masaż. Tym samym kurs jest świetnym uzupełnieniem posiadanej już wcześniej wiedzy. O programie kursu w szkole Żak można więcej przeczytać na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/masaz-tkanek-glebokich.

Zapotrzebowanie na masażystów będzie rosnąć w kolejnych latach

Co jednak najistotniejsze – osoby, które wahają się, czy zawód masażysty da im solidne perspektywy zawodowe, powinny mieć świadomość, że zapotrzebowanie na usługi specjalistów w tej dziedzinie będzie rosnąć w kolejnych latach. Coraz więcej osób ma świadomość, jak duże znaczenie dla zdrowia mogą mieć regularne wizyty u masażysty. Z tego względu można się spodziewać, że masażyści będą jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here