Mieszkanie dla Młodych a kredyt hipoteczny

Mieszkanie dla Młodych to rządowy program, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie, pozwalające na zakup własnego lokum. Dotacja, którą otrzymuje się po spełnieniu określonych warunków, może zostać uznana przez bank, w którym ubiegamy się o kredyt hipoteczny, za wkład własny. O otrzymaniu dotacji decyduje np. kryterium wieku (maksimum wynosi 35 lat). Nie można przy tym posiadać innego mieszkania, również w przeszłości. Dodatkowo konieczne jest wzięcie kredytu hipotecznego na czas nie krótszy niż 15 lat, przy czym wysokość zaciągniętego zobowiązania musi stanowić minimum 50% ceny nieruchomości. Cena mieszkania nie może przekroczyć wskaźnika określonego dla danej lokalizacji. Wysokość dofinansowania zależy od wielu czynników, jak np. powierzchnia mieszkania, sytuacja rodzinna (bycie w związku małżeńskim, posiadanie dzieci). Wniosek o dofinansowanie składa się w tym przypadku wraz z wnioskiem o kredyt. Można zrobić to w wybranym przez siebie banku, który uczestniczy w programie Mieszkanie dla Młodych.

nakrecenieksperci.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here