Niebrudzące alternatywy dla kominków tradycyjnych

0
723

Posiadanie kominka to marzenie większości osób, bez względu na to czy mieszkają one w klasycznym blokowisku, domku jednorodzinnym czy kamienicy. Niestety nie każda nieruchomość daje możliwość instalacji kominków opalanych drewnem czy węglem, dlatego w przypadku braku takiej opcji warto rozważyć dostępne na rynku alternatywy. Ich główną zaletą jest to, że nie brudzą wnętrz, nie wydzielają drażniącej sadzy, a do tego mają ekologiczne zalety!

Kominki elektryczne – wygoda, czystość, ekologia

Pierwszą i zdecydowanie najpopularniejszą alternatywą dla tradycyjnego kominka jest ten oparty całkowicie o zasilanie elektryczne. Tego typu kominki dają dużą swobodę w ich obsłudze, można je np. uruchomić na pilota, cieszą oko naturalnie wyglądającym płomieniem, który przyjemne grzeje i co najważniejsze – nie brudzą! Kominki elektryczne dostępne u renomowanych dostawców, jak np. https://www.komineo.pl/ mają też możliwość zamontowania ich praktycznie w każdym wnętrzu: w ścianie, przy ścianie, na ścianie, w centrum salonu, ale i jako opcja zupełnie wolnostojąca Wizualnie doskonałe, niewymagające i świetne dla alergików, którzy cenią czystość, zdrowe powietrze i porządek.

Biokominki – zalety i możliwości

Drugą opcją, która doskonale zastąpi starodawne kominki, będzie biokominek. Czym różni się on od tego elektrycznego? Poza podobnymi zaletami, nie jest on zasilany na prąd, a na tzw. biopaliwa, które są czystym źródłem energii i wspierają środowisko. Biopaliwa kupuje się w specjalnych butelkach i są to płyny, które dostarczone do kominka, dają ciepło, ogień, przyjemną temperaturę, widok płomieni, ale co ważne: nie emitują szkodliwych związków ani brudzącej sadzy. Ponieważ paliwem jest płyn, kominka nie trzeba czyścić, nie trzeba wyjmować z niego popiołu ani dokładać drewna, nie jest też konieczne dobieranie żadnego innego „wkładu” do biokominka, poza wspomnianym biopaliwem. Taka instalacja stanowi piękną dekorację, jest wysoce estetyczne, daje ciepło i nastrój kojarzący się z jej klasycznym odpowiednikiem, ale jest przy tym całkowicie pozbawiona jego wad.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here