Nieruchomości to wszystkie budowle oraz budynki. Czasem trafiają się też takie obiekty inzynierii wodno- lądowej lub inne nigdzie indziej niesklasyfikowane. Grunty to oczywiscie ziemia, może mieć ona różne przeznaczenie. Zasadniczo wyróżnia się dwa główne przeznaczenia ziemi budowlana i rolna. Jak nie trudno się domyślić ziemia rolna ma przeznaczenie pod uprawę i hodowlę. Można jednak zamieniać przeznaczenie ziemi, ale nie w każdym przypadku mowa tu o odrolnieniu. Polega ono na zamianie przeznaczenia ziemi z rolnej na budowlaną to proces prawny w zasadzie, ale nie jest dowolny. Raczej nie uda nam się zamienić ziemi rolnej najwyższej klasy żyzności to jest pierwszej i drugiej w ziemię budowlaną. To może dotyczyć tylko najniższych klas i to w przypadku kiedy nie są one częścią obszarów chronionych. Tutaj dużo zależy od dyrektyw Unii Europejskiej. Są one bardzo zawiłe i często komplikują działana w takiej właśnie sytuacji. Budynki nie mają raczej klas, ale dzieli się je ze względu na sposób przeznaczenia. Mianowicie wyróżnia się budynki mieszkalne i użytkowe. Lokale mieszkalne cechują się przede wszystkim tym, że możemy w nich mieszkać i tkaie jest ich przeznaczenie. Lokale użytkowe to nic innego jak np. pomieszczenia biurowe czy innego rodzaju lokale. Przez lokale innego rodzaju rozumie się przede wszystkim sklepy lub restuaracje albu lokale na usługi to jest salony fryzjerskie, usługi szewskie, ślusarskie czy jeszcze inne. Masowe ilości przestrzeni biurowej są sprzedawane w postaci wieżowców lub innych wysokich budowli wznoszonych głównie w centrach dużych miast.

abcwnetrza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here