Pieniądze, to ważna rzecz

Istnieje powiedzenie, które mówi, że pieniądze szczęścia nie dają. Jest to oczywiście i prawda, i kłamstwo. Czy możliwe jest to, by coś mogłoby jednocześnie tym i tym? Ależ oczywiście. To powiedzenie jest prawdą, bo same pieniądze nie uszczęśliwią nikogo. Nie sprawią, że poczujemy się kochani, lubiani, szanowani. A jest to prawdą, ponieważ dzięki pieniądzom możemy zaspokoić swoje wszystkie potrzeby – szczególnie te związane z przeżyciem, czyli zaspokojenie pragnienia i głodu. Ale dzięki pieniądzom możemy także mieć dach nad głową, wodę w kranie czy też ciepło w zimowe dni. Pomyśl, co by się stało, gdybyśmy nie mieli pieniędzy? Nasz dom musiałby zostać zastawiony i sprzedany, dzięki czemu moglibyśmy spłacić swoje zadłużenie – o ile oczywiście je mamy. Pieniądze nie dają szczęścia, jakie daje miłość, ale daje szczęście w innych kwestiach, bo możemy mieć dzięki nim to, co chcemy oraz spełniać swoje drobne lub większe zachcianki. Jeżeli posiadasz konto bankowe internetowe, to z pewnością często robisz internetowe przelewy. Może płacisz za prąd, może spłacasz ratę, a może płacisz za jakiś kurs. Nieważne jednak, jaki przelew robisz. Może się zdarzyć, że źle wpiszesz dane i zorientujesz się dopiero wtedy, kiedy wykonasz już przelew. W takiej sytuacji z całą pewnością będziesz spanikowany i będziesz się zastanawiał czy można cofnąć przelew, bo jeżeli tego nie zrobisz, to pieniądze trafią nie tam, gdzie miały, a ty będziesz musiał wysłać jeszcze raz przelew, tym razem jednak na prawidłowy numer konta. Możliwość cofnięcia przelewu z całą pewnością będzie zależała od banku. Jeżeli zdarzy ci się przelać pieniądze na zły numer konta bankowego, to z całą pewnością powinieneś jak najszybciej skontaktować się z bankiem i wyjaśnić sytuację. Bank ma możliwość cofnięcia przelewu, ale powinieneś mieć uwagę na to, by zgłosić się do banku z prośbą o cofnięcie przelewu jak najszybciej po tym, jak go zrobiłeś. Jeżeli zrobisz to – na przykład – po dwóch tygodniach, to może być już za późno.

www.pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here