Pierwsze tygodnie ciąży z reguły nie przynoszą żadnych objawów. 4. tydzień ciąży to dopiero pierwszy miesiąc tego wspaniałego okresu. Większość kobiet nie czuje jeszcze żadnych zmian w swoim organizmie i nie podejrzewa, że może być w ciąży! 4. tydzień ciąży i 5. tydzień ciąży zazwyczaj nie jest wykrywalny na teście ciążowym, czasami może być na nim widoczna jedynie bardzo delikatna druga kreska. Mimo tego, niektóre kobiety już kiedy zaczyna się 5. tydzień ciąży, czują zmiany w swoim ciele. Zdarza się, że zupełnie tracą apetyt lub wręcz odwrotnie- nagle zaczynają jeść za dwóch. Już wtedy mogą podejrzewać, że coś się z nimi dzieje. 5. tydzień ciąży u niektórych kobiet objawia się też niechęcią do niektórych smaków lub zapachów. Kobieta w ciąży ma szczególnie czuły węch, dlatego niektóre zapachy mogą być dla niej drażniące. Bardzo niewiele kobiet potrafi wykryć 5. tydzień ciąży. Łatwiej jest z pewnością tym kobietom, które starają się o dziecko i czekają na ten moment z niecierpliwością, wypatrując pierwszych objawów. 6. tydzień ciąży można już często wykryć przez test ciążowy. Wyjątkowy stan potwierdzić może ginekolog, wykonując badanie USG. 6. tydzień ciąży to również często pierwsze objawy- może to być zwiększony apetyt, poranne mdłości lub nawet wymioty. Czasem kobiety mogą też czuć się przemęczone i opadać z sił. 6. tydzień ciąży to drugi miesiąc i pierwszy trymestr ciąży. W tym okresie kobieta nie powinna jeszcze widocznie przybierać na wadze, a brzuch nie jest na razie zauważalnie większy.

dobrenawyki.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here