Rodzaje współczesnych samochodów osobowych- mikrovan, van, pick-up, coupe, kabriolet, hard top, roadster, targa, terenowy, suv, crossover, crosscantry.

Typów nadwozi jest mnóstwo, możemy je oglądać na co dzień patrząc na samochody jeżdżące po ulicach. Warto więc wiedzieć jakie są typy nadwozi. Mikrovan wygląda jak miniaturowy autobus. Van ma od jednego do czterech rzędów siedzeń. Pick-up charakterystyczna dla niego jest tylna skrzynia bez zabudowy. Coupe to zazwyczaj auta dwudrzwiowe, charakterystyczne dla nich jest brak miejsca ma tylnej kanapie są bardzo ciasne, bo często głowy pasażerów się nie mieszczą, mają bardzo mały bagażnik. Kabriolet jest często autem bez stałego dachu, występuje w wersji czterodrzwiowej lub dwudrzwiowej. Hard top jest podobny do coupe ze zdejmowanym dachem. Roadster jest przeważnie autem dwuosobowym, sportowym bez dachu i tylnej szyby. Targa jest typem pomiędzy coupe a roadsterem, ma częściowo rozbierany dach oraz tylną szybę. Terenowy ma wysoki prześwit i napęd na cztery koła oraz reduktor. Występuje w wielu wersjach zarówno otwartych jak i zamkniętych. Suv może mieć napęd na cztery koła ale nie musi, tak ja i z reduktorem. Crossover jest określany jako uboższy brak suv-a. Crosscantry podobne do kombi lecz z ta różnicą, że mają napęd na cztery koła.

www.oponiarnia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodnośniki
Następny artykułKiedy akumulator wymaga wymiany?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here