Jak się ubiegać o kredyt preferencyjny?

Kredyt preferencyjny przeznaczony jest dla określonych grup. Często wyodrębnienie ich następuje w oparciu o grupy zawodowe. I tak o kredyty preferencyjne mogą starać się studenci, rolnicy czy emeryci. Sama procedura kredytowa jest dokładnie taka sama jak w przypadku normalnego kredytu. Różnica jest tylko w warunkach, które są bardziej korzystne. Sam proces ubiegania się o kredyt preferencyjny powinien rozpocząć się od poszukiwania banku, w którym taki kredyt chcemy zaciągnąć. Wszystkie banki udzielą go na dokładnie takich samych warunkach podstawowych, mogą różnić się jedynie produktami dodatkowymi występującymi przy kredycie. Kiedy zapadnie decyzji gdzie będzie brany kredyt, należy wypełnić wniosek kredytowy i złożyć go w banku. Konieczne będzie dostarczenie dokumentów potwierdzających możliwość skorzystania w kredytu na preferencyjnych warunkach. Czas oczekiwania na jego rozpatrzenie może być różny. Czasem będzie to kilka dni, a czasem kilka tygodni. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, środki zostaną przelane na konto. Wtedy można z nich skorzystać.

bossbyte.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSprzedaż artykułów
Następny artykułStarania o kredyt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here