Szybki, tani obiad

Obiad jest daniem, które jemy każdego dnia. Jedni decydują się zjeść go na mieście i w tym celu udają się do restauracji. Inni zaś wolą przyrządzać jedzenie w domu. Nie zawsze na gotowanie mamy wystarczająco dużo czasu. Wielu z nas również przy okazji obiadu chciałoby trochę zaoszczędzić na swoim budżecie domowym. Jakie jest więc idealne rozwiązanie dla takich osób? Co na obiad szybko i tanio możemy przyrządzić? Pierwszym szybkim i tanim pomysłem na smaczny obiad może być tradycyjny ryż z jabłkami. Wykonanie jest dosyć proste i szybkie. Zwłaszcza, gdy mamy już prażone jabłka w słoiku od mamy, bądź babci. Wtedy wystarczy ugotować odpowiednio ryż i dodać do niego prażone jabłka ze słoika. Na ciepło będą znacznie smaczniejsze. Jeśli nie możemy je zrobić dosyć szybko sami. W tym celu wystarczy obrać jabłka i pokroić na mniejsze kawałki. Na patelnie dodajemy odrobinę oleju, bądź masła i wrzucamy nasze kawałki jabłka. Mieszamy co chwilę, dodajemy wodę i przykrywamy. Co jakiś czas zaglądamy do jabłek i mieszamy. Jeśli będą już miękkie oznacza to, że są gotowe. Jeśli mamy ochotę możemy je dodatkowo posłodzić, lecz prażone jabłka same w sobie są już słodkie. Możemy dodać również cynamon. Nada to naszemu daniu bardziej szarlotkowego smaku. Innym całkiem szybkim i tanim rozwiązaniem może być rosół. Wystarczy nam do tego trochę porcji rosołowej z kurczaka, bądź innego drobiu i włoszczyzna (kawałek selera, pietruszki, por i marchew). Wszystko wrzucamy do wielkiego gara i zalewamy wodą. Dodajemy ulubione przyprawy i gotujemy. Później wystarczy ugotować makaron i dodać do niego nasz bulion. Smaczna zupka gotowa.

www.kobietaimoda.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here