punkt gastronomiczny

Stworzenie punktu gastronomicznego to w dzisiejszych czasach bardzo popularna inwestycja. Chętnie stołują się w nich różne grupy społeczne. Na rynku istnieje ponadto wiele nisz, w które łatwo się wpasować. Jeżeli zdecydowałeś, że chcesz podjąć się otworzenia takiego punktu, sprawdź jak krok po kroku odnieść sukces w tej dziedzinie.

Wyposażenie punktu

Najważniejszy jest sam pomysł. Jeżeli wiesz już, jaki rodzaj kuchni zaoferujesz swoim klientom, zacznij kompletować wyposażenie swojego punktu gastronomicznego. Tego typu lokale na ogół charakteryzuje niewielka przestrzeń, wszystko musi być zatem dopracowane w najmniejszym szczególe. Najważniejsza jest oczywiście część przeznaczona na przygotowanie posiłków. Zadbaj o to, by obecne w niej sprzęty były najwyższej jakość. To one, w połączeniu z talentem kucharza, przekładają się bowiem bezpośrednio na smak serwowanych potraw. Mimo że większość klientów poprosi o zapakowanie ich na wynos, pomyśl nad wygospodarowaniem miejsca na jeden lub dwa stoliki.

Prezentacja personelu

Zatrudniony przez Ciebie personel będzie miał wpływ na ogólny odbiór punktu gastronomicznego. To od niego w dużej mierze zależy, czy klient zdecyduje się coś zamówić, czy wybierze kontynuację poszukiwań wśród sąsiednich lokali. Dlatego tak ważna jest odpowiednia prezentacja pracowników. Powinni oni nosić firmową odzież, na której obecne będzie logo firmy. Temat odzieży gastronomicznej warto wyczerpać. Każda zatrudniona osoba musi otrzymać przynajmniej kilka zestawów, aby każdego dnia wyglądała schludnie i świeżo.

Odzież do lokalu znajdziesz na https://www.maroni.pl/odziez-kucharska.

Budowanie atmosfery

Kolejna istotna kwestia to atmosfera, która panowała będzie w danym punkcie gastronomicznym. Pierwszym krokiem do jej zbudowania jest utrzymywanie nienagannej czystości. Wszystkie elementy dekoracyjne powinny ze sobą współgrać i korespondować z rodzajem kuchni, na bazie której zbudujesz swoje menu. Oferujesz dania indyjskie? Pomyśl nad ozdobieniem ścian oprawionymi w ramki zdjęciami atrakcji turystycznych tego kraju. Serwujesz potrawy kuchni arabskiej? Zawieś nad ladą kolorowe lampy. Takie klimatyczne detale wprowadzą niepowtarzalny nastrój, który zaowocuje zadowoleniem klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here