Jak wybierać gry dla dzieci

Czy fakt, że dane gry dla dzieci są pochlebnie recenzowane na łamach tzw. fachowych czasopism powinien stanowić dla wystarczającą rekomendację do tego, aby uznać dane gry dla dzieci za przedstawiające sobą rzeczywistą wartość. Wydaje się, że, niestety, nie można aż tak bardzo polegać na autorytecie dziennikarzy, nawet tych którzy wykazują profesjonalne kompetencje.Problem polega bowiem przede wszystkim na tym, że dzieci bardzo różnią się pod względem indywidualnych potrzeb i predyspozycji, co skutkuje między innymi różnicami w podatności na określone formy rozrywki i edukacji, a więc również na takie rzeczy, jak szeroko rozumiane gry dla dzieci. Ten fakt ma bardzo istotne konsekwencje. Właściwie wszystko sprowadza się bowiem do kombinacji indywidualnych potrzeb, skłonności i predyspozycji, jakie przejawia konkretne dziecko, a te przecież nikomu nie mogą być znane lepiej, niż rodzicom. Ostatecznie widzimy więc, że żadne porady czy sugestie, nawet te sformułowane przez najlepszych i najbardziej kompetentnych specjalistów, nie mogą zastąpić praktycznej, rodzicielskiej znajomości własnego dziecka.

www.zyrardowianka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here