Jak wygląda praca doradcy nieruchomości?

Zakup nieruchomości jest dosyć dużym wyzwaniem. Trzeba poświęcić na to dużo czasu i energii. Podejmując decyzję, że będziemy szukali nieruchomości musimy zdecydować, czy mamy zamiar samodzielnie przeprowadzić transakcję, czy skorzystamy z oferty biura nieruchomości. Co możemy zyskać współpracując z biurem nieruchomości? W jaki sposób doradca nieruchomości może nam pomóc?
Rozpoczęcie poszukiwania oferty nieruchomości, która mogłaby nas zainteresować zwykle zaczynamy od przejrzenia ogłoszeń w prasie i internecie. Musimy zmierzyć się z niesamowitą ilością ofert, na które się natkniemy. W większości są to oferty źle opisane, ze złymi zdjęciami lub wcale bez zdjęć. Przebrnięcie przez te wszystkie oferty zajmie nam dużo czasu i zje dużo nerwów. Korzystając z usług biura nieruchomości tą pracę wykona dla nas doradca nieruchomości. Współpraca między klientem a agentem nieruchomości rozpoczyna się od rozmowy. Jest to długa i drobiazgowa rozmowa. Doradca nieruchomości musi zorientować się, czego klient poszukuje. Pytanie wydaje się bardzo proste, ale dotarcie do sedna już takie nie jest. Klient rozpoczynając poszukiwanie nieruchomości często ma nierealne oczekiwania. Zanim zorientuje się, że te oczekiwania są pobożnym życzeniem mija dużo czasu i mamy za sobą wiele obejrzanych nieruchomości. Dobry doradca nieruchomości potrafi uświadomić klienta o realnym wyglądzie rynku. Jest to jedno z najważniejszych zadań agenta. Sprowadzenie klienta na ziemię i urealnienie oczekiwań. W przeciwnym razie doradca nieruchomości traci niepotrzebnie czas ciągając klienta po nieruchomościach, które nie spełnią wymagań kupującego. Klienta ogarnia co raz większe rozdrażnienie i frustracja. W tej sytuacji tracą dwie strony. Jak widzicie dobra rozmowa wstępna może pozwolić uniknąć zmarnowanego czasu i rozczarowania.
Kolejnym etapem, niezmiernie ważnym i trudnym są negocjacje. Tu rozmawiamy przede wszystkim o pieniądzach, a wszyscy wiemy, że jest to temat bardzo drażliwy i delikatny. Jest to jeden z momentów, gdzie ujawnia się talent agenta. Dobry doradca nieruchomości doprowadzi transakcję do finału tak by obie strony były zadowolone.
I zmierzamy do finału. Tu doradca nieruchomości musi ściśle współpracować z klientem sprzedającym. Jest to moment zgromadzenia dokumentacji nieruchomości. Doradca nieruchomości musi umieć poruszać się po sądzie wieczystoksięgowym, urzędzie miasta, administracjach, czy ewidencji ludności. Klienta kupującego często trzeba przeprowadzić przez potyczki z bankiem odnośnie kredytu hipotecznego.
Jest to praktycznie koniec drogi jaką przechodzimy przy sprzedaży / zakupie nieruchomości. Doradca nieruchomości powinien pomóc w przebrnięciu przez wszystkie zawiłości procesu sprzedaży. Klient zyskuje opiekę dzięki, której transakcja zostanie szybciej sfinalizowana, a gromadzenie dokumentów i negocjacje będą mniej bolesne. Zakończeniem transakcji jest podpisanie umowy przyrzeczonej, przekazanie nieruchomości i przepisanie mediów. I to koniec. Praca doradcy nieruchomości dobiegła końca.

blogfinance24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUrlop wypoczynkowy
Następny artykułWyzwanie – kuchnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here