Nie trzeba raczej nikogo przekonywać, że aktywność fizyczna jest wskazana i poprawia nasze zdrowie. Są jednak pewne granice, bo często osoby chcące coś osiągnąć znacznie szybciej sięgają po różne niedozwolone środki. To szkodzi naszemu zdrowiu i nie ma z aktywnością i sportem niż wspólnego. Niestety w dzisiejszych czasach wszystko chcemy mieć od razu, dlatego staramy się brać, co się da żeby ten cel osiągnąć.

Biegać można zacząć w każdej chwili, ale przecież od razu nie będziemy mieć samych dobrych wyników. Trzeba się do tego przygotować i nastawić, a z biegiem czasu będziemy mogli liczyć na to, że jakieś rezultaty się pojawiają. Dzisiaj często się słyszy, że osoby uprawiające sporty są łapane na dopingu. Niestety to codzienność i nic nie wskazuje na to żeby nagle miało się to zmienić. Jeśli my zaczynamy uprawiać jakiś sport to musimy uważać.

Jeśli tego nie robiliśmy od dawna albo, co gorsza wcale to nie można przesadzać z ilością treningów. Nie jest wcale tak trudno się przetrenować, dlatego zawsze trzeba uważać na to, co się robi. Przetrenowanie nie ma nic wspólnego ze zdrowym trybem życia, dlatego trzeba ćwiczyć pod okiem kogoś, kto nas w odpowiednim momencie zatrzyma, a wtedy nie stworzymy dla siebie niebezpieczeństwa.

Zaczynamy ćwiczyć

Najczęściej zaczynamy od ćwiczeń w domu. To łatwe i można powoli zdobywać doświadczenie i kondycję. Jedno i drugie nam się przyda. Jeśli zamierzamy biegać to trzeba będzie skompletować odpowiedni strój. Biegamy bez względu na to czy mamy plus trzydzieści stopni czy minut dziesięć. Tak to już jest, że jeśli nasza aktywność fizyczna ma przynieść efekty to trzeba będzie zadbać o to żeby uprawiać sporty systematycznie, a wtedy na pewno będzie z tego coś pozytywnego.

Trudno powiedzieć czy nam się to spodoba, ale na pewno aktywność fizyczna jest modna. To znaczy, że warto za tą modą podążać, bo niesie ze sobą wiele korzyści. Zdecydowanie za mało się ruszamy, co widać po naszych zbędnych kilogramach. Osób, które mają za dużo kilogramów z roku na rok jest coraz więcej. Dotyczy to kobiet, mężczyzn, ale co gorsza również dzieci. Nie można sobie na to pozwolić, bo nasze dzieci w przyszłości będą miały bardzo poważne problemy zdrowotne.
Trzeba walczyć o siebie i o dzieci, bo to nasza przyszłość. Im wcześniej zaczniemy nasze dziecko uświadamiać tym lepiej dla niego. Musimy jednak pamiętać o tym, że to my dziecku dajemy przykład, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby ćwiczyć razem z nim. W pewnym momencie dziecku wejdzie to w nawyk i wtedy możemy powiedzieć, że odnieśliśmy sukces.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here