Kiedy aktywność fizyczna nie pomaga na otyłość

Wiele osób zmaga się w dzisiejszych czasach z nadwagą a czasem otyłością. Żmudne diety oraz mordercze treningi powodują, że momentami każdy ma już dość. Często takie osoby obwiniają się, że nie mają dostatecznej siły walki i motywacji. Jednak podłoże otyłości może być zupełnie inne. Niekoniecznie musi być ona związana z obżarstwem. Czasami winna jest tarczyca. To ona i jej zaburzenia mogą powodować takie przykre doświadczenia z nadwagą. Warto zatem zrobić badania laboratoryjne w kierunku zaburzeń hormonalnych, gdyż to one mogą być główna przyczyna nadwagi. Tarczyca to gruczoł, który produkuje hormony mające wpływ na układ pokarmowy i metabolizm. Kiedy tarczyca jest chora, dochodzi do zaburzenia w gospodarce hormonalnej czego konsekwencja są właśnie problemy z nadwaga. Owszem, dieta i aktywność fizyczna jest ważna, ale nie za wszelka cenę. Warto również udać się do endokrynologa, gdzie tarczyca zostanie dokładnie zbadana palpacyjnie oraz prze USG w kierunku guzków oraz woli. Postawiona diagnoza i wdrożenie leczenia na pewno ułatwi zmagania z nadwaga.

prywatnezdrowie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZioła olejkodajne
Następny artykułŻycie z chorobą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here