Szklane ścianki działowe

W ostatnich latach bardzo popularne stały się ścianki działowe wykonane ze szkła. To interesujące i dające duże możliwości rozwiązanie jest stosowane zarówno w przestrzeni publicznej, biurach jak i w prywatnych domach i mieszkaniach. Dlaczego warto się nim zainteresować?

Szklana ściana – gdzie się nadaje?

Szklana ścianka działowa jest coraz popularniejsza. Doskonale pasuje do wszelkich biurowych przestrzeni, pozwalając tworzyć ciekawe i nowoczesne aranżacje. Szkło, dzięki swej przejrzystości, nie zmniejsza optycznie pomieszczeń, a jednocześnie pracownicy mają zapewniony komfort pracy.Także w mieszkaniach można wykorzystać szkło do tworzenia różnorodnych przegród. Nawe niewielkie mieszkanie podzielone szklaną ścianką działową jest bardzo dobrze doświetlone. Możliwości wykorzystania szkła jako ścianek są bardzo różnorodne.

Rodzaje szklanych ścianek działowych

Najczęściej rozróżnia się dwa systemy szklanych ścianek działowych – ramowy i bezramowy. Oba systemy są łatwe do montażu i demontażu oraz pozwalają na umieszczenie drzwi w szklanej zabudowie.Szklana ścianka działowa w systemie ramowym zbudowana jest najczęściej z metalowych profili, w których umieszczone jest szkło. Pozwala to na łatwe wydzielanie stref w dowolnych miejscach, a razie potrzeby na szybkie i bezpieczne przeniesienie ścianek w inne miejsce.System bezramowy wykorzystuje specjalne okucia, w których umieszcza się tafle szkła. Ta metoda wymaga zastosowania specjalnego szkła hartowanego.

Wady i zalety

Szklana ścianka działowa ma wiele zalet. Przede wszystkim nie zmniejsza optycznie pomieszczeń i pozwala na dotarcie dziennego światła do każdego miejsca. Ścianki są wykonywane na zamówienie, więc nie ma problemu z ich dopasowaniem. Zamontowanie szklanych ścianek przebiega bardzo szybko.Można wybrać rodzaj szkła. Niekoniecznie musi być to przeźroczysta tafla szklana. Świetnie wyglądają także przegrody z matowego szkła. Na szkle można też umieścić różnego rodzaju napisy czy wzory.Wadą szklanych ścianek jest na pewno konieczność utrzymania ich w idealnej czystości. Dla wielu przejrzysta ściana będzie krępująca i pozbawiająca ich prywatności.Nie należy natomiast obawiać się o bezpieczeństwo. Ściany wykonuje się ze specjalnego, bezpiecznego szkła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here