Babcine sposoby na pozbycie się kataru

Jak szybko pozbyć się kataru? Najlepszymi i najprostszymi sposobami są sposoby sprawdzone i polecane przez nasze babcie. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż na pewno nie powodują skutków ubocznych, czego nie można powiedzieć o wielu dostępnych specyfikach. Jeśli czujesz, że dopada Cię przeziębienie nalej do miski gorącej wody i porządnie wymocz w niej stopy. Woda powinna być naprawdę gorąca, żeby stopy były mocno czerwone i rozgrzane. Możesz dosypać do wody garść soli kąpielowej, aby połączyć zdrowie z urodą – lub soli morskiej. Dla wzmocnienia rozgrzewającego efektu nałóż grube skarpety i zmykaj pod kołdrę. Do picia najlepsza będzie gorąca herbata z lipy z sokiem malinowym, herbata z cytryną z miodem i imbirem lub dla „smakoszy” ciepłe mleko z miodem i czosnkiem. Pamiętajmy jednak, że mleko nie powinno być zbyt gorące, ponieważ uzdrawiające właściwości miodu giną w zbyt wysokiej temperaturze. Ostatnio coraz bardziej doceniamy u nas imbir i słusznie, gdyż ma doskonałe właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe, jednak pamiętajmy, że znacznie lepiej działa jako korzeń niż w formie sproszkowanej, natomiast czosnek stosowany od zawsze jest naturalnym antybiotykiem i poradzi sobie świetnie z niejedną infekcją. Co niezwykle istotne, w trakcie walki z przeziębieniem powinniśmy spożywać więcej płynów niż zazwyczaj – gorąca herbata czy zupa rozgrzeje nas wewnętrznie, ale co równie ważne pozwoli nawilżyć i rozrzedzić wydzieliny. Dobrze jest od razu zakropić nos odpowiednim aerozolem, który spowoduje obkurczenie naczynek i zastopuje niechciany katar. W Naszej walce wsparciem będzie dla nas także przyjmowanie witaminy C w zwiększonych dawkach. Różne badania wskazują różne efekty działania tej witaminy na nasz organizm i na przeziębienia, jednak przyjmowanie jej na pewno nam nie zaszkodzi, a może pomoże?! W trakcie walki z przeziębieniem nie należy również zapominać o odpowiednim i regularnym wietrzeniu mieszkania oraz o sporej dawce odpoczynku, który stosownie wzmocni nasz organizm.

wizjatv.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMaterac dla dziecka
Następny artykułHorrory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here