Bądź sprytny i zamieniaj produkty smaczne i kaloryczne na produkty smaczne i mało kaloryczne. Jest wiele takich produktów które możesz wyeliminować ze swojej diety a zastąpić innymi. Mam kilka propozycji dla Ciebie. Białe pieczywo spokojnie może zamienić na pieczywo razowe, równie smaczne. Białe pieczywo zawiera 150 kcl a razowe natomiast jedynie 96 kcl. Masło podczas śniadania może zamienić na twarożek. Masło to 748 kcl, a twarożek jedynie 170 kcl. Dolewając do codziennej kawy śmietanki która posiada 54 kcl, może ja zastąpić mlekiem 1.5% które ma w porównaniu do śmietanki do kawy zaledwie 40 kcl. Zaprawiając zupę śmietaną która ma 291 kcl, możesz sięgnąć po jogurt naturalny który ma zaledwie 60 kcl, a zupa będzie nadal wyśmienita tylko mniej kaloryczna. Tłusty majonez który ma 732 kcl, możesz wymienić na musztardę lub sos jogurtowy który ma 168 kcl. Twoje ulubione parówki które mają 347 kcl, możesz zamienić na chudą wędlinę która ma jedynie 41 kcl. Twój ulubiony hamburger czy hot – dog możesz wymienić na kanapkę, która jest dwa razy mniej kaloryczna. Proponuje wymienić również w Twojej diecie mięso. Wieprzowinę zamień na mniej kaloryczny drób. Ciasta, ciasteczka i słodycze zastąp na przykład galaretką owocową, owocami. Napoje słodkie, gazowane które posiadają 45 kcl zastąp wodą mineralna która nie posiada kalorii. Jak widać – nie ma rzeczy niezastąpionych. Dbaj o swoja zbilansowaną dietę. Prawidłowa dieta to klucz do zdrowego i aktywnego trybu życia.

www.witalnamama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here