Wiadomo, że warzywa to doskonałe narzędzie w walce o wymarzoną sylwetkę i zdrowe ciało. Stanowią źródło witamin i minerałów, a włączone do diety przynoszą wiele korzyści dla naszego organizmu. Poza popularnymi pomidorami czy marchewką, warto rozważyć inne propozycje i wzbogacić o nie swój jadłospis. Koper włoski – fenkuł, zawiera dużo błonnika, witaminy C i kwasu foliowego. Dodatkowo jest bogaty w związek o nazwie anetol, który przeciwdziała stanom zapalnym i chroni przed rakiem, a dodatkowo wspomaga wątrobę. Papryka chilli zawiera kapsaicynę, pobudza ona metabolizm i pozwala organizmowi spalać więcej kalorii, w krótszym czasie. Ponadto związek ten zmniejsza ciśnienie krwi poprzez rozluźnienie ścian tętnic. Bakłażan jest bardzo niskokaloryczny, zawiera dużo błonnika, żelaza i wapnia. Bogaty jest w przeciwutleniacze, które pozwalają kontrolować ciśnienie krwi i zmniejszać stres. Jarmuż zawiera dużą dawkę witamin A, E i K, zawiera także antyoksydanty. Spożywanie jarmużu pozwala obniżyć cholesterol, ponieważ wiąże go z kwasami żółciowymi, dzięki czemu może być wydalony z organizmu. Burak ćwikłowy jest doskonałym źródłem potasu, który redukuje negatywny wpływ sodu na nasze ciśnienie krwi. Ostatnia propozycja to grzyby, która co prawda nie są warzywami, ale rzadko goszczą na naszych stołach. Grzyby zawierają bardzo dużo antyoksydantów, które pomagają chronić nasze organizmy przed chorobami, nie posiadają wysokiej wartości kalorycznej więc są doskonałym uzupełnieniem posiłków.

http://cosmomama.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here