Podejrzewam, że każdy z nas spotkał się z bólem stopy, jest to dość uciążliwe. Najbardziej jest to uciążliwe, gdy dużo chodzimy.
Przejdźmy do rzeczy. Ból stopy – jakie są możliwe przyczyny?
Jest to dolegliwość spowodowana różnymi przyczynami i wskazuje na wiele schorzeń. Ból stopy może być spowodowany bezpośrednio jakimś urazem np. złamania. Natomiast czasami powodują to inne choroby, które nie są związane z żadnym urazem.
Ból stopy może występować w różnych miejscach i za każdym razem wskazuje inne objawy.
Najczęściej występujące diagnostyki bolącej stopy to tak potocznie zwany haluks (paluch koślawy). Objawia się on bólem dużego palca w stopie, zostaje on również minimalnie wykoślawiony. Przyczyną tego objawu najczęściej jest noszenie obuwia, które posiadają wąskie noski.
Jeżeli chodzi o odciski (jest to stwardnienie na palcach wskutek doznawanego ucisku) powstają one u osób, które noszą za ciasne obuwie, stworzone ze sztucznego tworzywa. Takie objawy występują również u kobiet ze względu na wysokie obcasy. Skutki jakie odczuwamy to ból pod stopą przy chodzeniu.
Kolejnym przykładem jest wrastający paznokieć. Na początku nie odczuwamy dużych objawów. Czujemy lekki dyskomfort. W fazie zaawansowanej może to nawet spowodować uniemożliwienie chodzenia. Przyczyną tego są nieprawidłowo obcinane paznokcie lub noszenie obuwia z wąskimi noskami.
Następny przykład to płaskostopie, które objawia się deformacją stopy, staje się ona płaska i powoduje ból podczas chodzenia.
Wielu ludzi miało też styczność z grzybicą międzypalcową. Powoduje ona zaczerwienienie, swędzenie i prowadzi do złuszczania skóry pomiędzy palcami. Wynika ona z braku prawidłowej higieny.
Jeżeli chodzi o inne przyczyny to np. zwyrodnienie stawów. Najczęściej jest to związane z procesem starzenia się. Występuje także przy doznanym urazi, zakażeniu lub wrodzonym zabrudzeniem budowy. Takie schorzenie skutkuje trzaskaniem i zgrzytaniem w naszych stawach. Szczególnie takie objawy odczuwamy przy obciążaniu stawów np. wchodzenie po schodach.

bazanciarnia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here