Chcesz mieć kominek - co warto wiedzieć

Kominek w domu oprócz źródła ciepła, spełnia też rolę elementu upiększającego. Ułatwia nam odpoczynek i sprawia, że pomieszczenie wydaje się przytulniejsze. Niezależnie czy posiadamy już kominek i chcemy go ulepszyć, czy jeszcze go nie mamy, istotne będzie wybranie dobrego producenta.

Ostrożnie wybierz kominek

Koszty kominków są dosyć duże, w związku z tym lepiej upewnić się, że kupimy artykuł wart swojej ceny. Za najlepsze są uznawane korpusy palenisk odporne na działanie wysokich temperatur, wyprodukowane ze stali kotłowej o grubości 4 mm. Producent wkładów kominkowych powinien móc zagwarantować, że konstrukcja będzie bezpieczna w użytkowaniu jak i odporna na usterki. Pamiętajmy też, że przedmioty wykonywane manualnie wyróżniają się dbałością o drobiazgi, dlatego ten rodzaj produkcji zapewnia lepszą jakość.

Co zrobić ze starym kominkiem

Kiedy mamy niepraktyczny kominek o otwartym palenisku i staramy się podnieść jego wydajność są dwa, całkiem proste rozwiązania. Drzwiczki do kominka to opcja numer jeden. Jest to rozwiązanie oszczędne, niestety wydajność cieplna kominka ulegnie poprawie tylko do poziomu 20%. Niewątpliwą zaletą drzwi kominkowych jest łatwy montaż i możliwość bezproblemowego demontażu jeśli zatęsknimy za otwartym paleniskiem.

Inne rozwiązanie to instalacja kasety kominkowej. To prawda, że kasety kominkowe kosztują więcej, ale za to pozwalają osiągnąć wydajność cieplną rzędu 80%. Nadają się więc jako element ogrzewania mieszkania. Kasetę kominkową wykonuje się na wymiar i montuje w istniejącym palenisku. Dzięki temu możemy uniknąć uciążliwego rozmontowywania starego kominka.

Kominki- od kogo

Na stronie internetowej http://ignif.com/ możemy znaleźć wkłady kominkowe, kasety kominkowe oraz drzwiczki do kominków polskiego producenta. Są to artykuły wyprodukowane ręcznie z materiałów wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zapewniają wysoką wydajność kominków. Poza tym na uwagę zasługuje elegancki wygląd elementów, które wpasują się w każde wnętrze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here