Czy warto stosować tabletki na odchudzanie?

Chcąc schudnąć, trzeba zabrać się do tego z głową. Po pierwsze, warto ustalić, czy nadliczbowe kilogramy nie są spowodowane np. zaburzoną gospodarką hormonami. Jeśli faktycznie winna jest jakaś przypadłość, zrzucanie wagi trzeba zacząć od leczenia powodu nadwagi. Samo to powinno już przynieść pozytywny efekt. Jeśli jednak nadmiar kilogramów wynika z niezdrowego trybu życia,sprawa wygląda nieco inaczej. Niezależnie od wszystkiego, trzeba zmienić dietę. Nie chodzi tylko o zmniejszenie porcji jedzenia, ale i o to, co się będzie jadło. Trzeba tez pamiętać,że dietę powinno się zmienić na stałe, a nie tylko na czas samego procesu odchudzania. Druga sprawa: aktywność fizyczna. Ludzie mają z tym chyba większy problem, niż ze zmianą diety. Wielu osobom bardzo trudno zmienić przyzwyczajenia związane z czasem wolnym. Jeśli przez lata siedzieli przez telewizorem lub komputerem, wszędzie jeździli samochodem lub komunikacją miejską,a na pierwsze piętro musieli wjeżdżać windą, konieczność zmian może być dla nich dość przykra. Tu jednak warto zaznaczyć, że nie trzeba zaczynać od ogromnego wysiłku. Aktywność fizyczna niedostosowana do naszej wagi i formy,czy raczej jej braku może spowodować kontuzje, szybkie zmęczenie, a więc i zniechęcenie. Wielu osobom zdarzyło się, że usłyszeli: „chcesz schudnąć? Tylko bieganie!”. Czy bieganie na odchudzanie to faktycznie aż tak idealny pomysł? Chcąc biegać, trzeba pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze: nie zaczniemy chudnąć od razu. Ile będziemy w stanie przebiec lub choć przetruchtać na początku? Niewiele. Na początku będzie to prawdopodobnie marsz przeplatany z truchtaniem.Trzeba pamiętać, że organizm zaczyna pobierać energię z tkanki tłuszczowej dopiero po 20 minutach aktywności fizycznej. Kiedy będziemy w stanie biegać znacznie więcej,niż 20 minut pod rząd? To sprawa indywidualna. Jeśli będziemy trenować regularnie,w końcu zaczniemy osiągać coraz lepsze wyniki – w tym będziemy w stanie wytrzymać coraz dłuższe dystanse. Ile dni w pierwszym miesiącu będziemy w stanie pobiec dłużej,niż te 20 minut? Właśnie. Trzeba więc pamiętać,że bieganie zacznie w końcu przynosić efekty, ale na pewno nie od razu. Poradnia,o której się biega zależy przeważnie od tego, kiedy mamy na to czas. Warto też pamiętać, aby jednak nie biegać zupełnie na czczo. Do biegania potrzeba energii. Wiele osób robi ten błąd,że od razu chcą biegać dużo i szybko. Patrzą na biegaczy w parku – idzie im tak fajnie i łatwo. Ale ile już biegają?Czy biegają, bo chcą schudnąć? Sporo osób biegających jest szczupłych. Już samo to, że nie noszą na sobie balastu kilogramów ułatwia im sprawę. Co więc zrobić,żeby się nie zrazić? Podejść do biegania z rozsądkiem i być cierpliwym. Nikt nie schód od biegania w miesiąc. Trzeba też pamiętać,że przy bieganiu rozwijają się też niektóre mięśnie. Część tkanki tłuszczowej zniknie, ale w zamian przybędzie tkanka mięśniowa.Co to oznacza? Że możemy mało stracić na wadze, ale i tak będziemy wyglądać lepiej. Bo mięśnie wyglądają lepiej, niż nadmiar tłuszczu.

www.abczdrowia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here