czego nie lubią pchły

Kto ma w domu zwierzaka, ten wie, co to oznacza strach przed pchłami. Nie jesteśmy w stanie całkowicie kontrolować psa bądź tym bardziej kota. Nie wiemy w jakie miejsca nasz zwierzak mógł się udać i do końca nie jesteśmy w stanie w pełni uchronić go przed tymi robakami. Tym samym ciężko jest również ochronić nasze mieszkanie, gdyż pchła bardzo szybko się rozmnaża i może rozprzestrzenić się w naszym domu.

Kto ma w domu zwierzaka, ten wie, co to oznacza strach przed pchłami. Nie jesteśmy w stanie całkowicie kontrolować psa bądź tym bardziej kota. Nie wiemy, w jakie miejsca nasz zwierzak mógł się udać i do końca nie jesteśmy w stanie w pełni uchronić go przed tymi robakami. Tym samym ciężko jest również ochronić nasze mieszkanie, gdyż pchła bardzo szybko się rozmnaża i może rozprzestrzenić się w naszym domu.

Pchły są to owady bez skrzydeł, które mają silnie rozwinięte odnóża, dzięki czemu bardzo dobrze skaczą. Pchła jest pasożytem o brązowo-czerwonej barwie o długości około 2,5 mm. Boleśnie gryzą i u zwierząt mogą wywoływać alergiczne pchle zapalenie skóry. Około 90% chorób skórnych u zwierząt jest wywołane właśnie przez te pasożyty. Dorosłe pchły atakują zwierzęta i ssą ich krew. W momencie, kiedy nie mają zwierzęcego żywiciela mogą przenieść się również na ludzi. Pomimo tego, że samice pcheł znoszą larwy w sierści zwierząt, to istnieje duże prawdopodobieństwo znalezienia ich wszędzie tam, gdzie przebywa potencjalne zwierzę (jego legowisko, dywany, pościele, kanapy etc.).

Pchła jest niebezpiecznym owadem nie tylko dla naszego zwierzęcia, ale i również dla nas samych. Przez to, że pasożytuję i ssie krew swojego żywiciela może być nosicielem wielu nieprzyjemnych chorób. Dodatkowo ugryzienie pchły nie należy do przyjemnych. Warto dlatego walczyć z nimi w momencie, kiedy już niestety mogą znajdować się w naszym domu, a najlepiej działać zapobiegawczo. Mając w domu zwierzęta na pewno powinniśmy zapoznać się z tym, czego nie lubią pchły i wdrożyć to w swoim otoczeniu. Zapobieganie jest najlepszym sposobem, gdyż pchła rozmnaża się bardzo szybko i może być tak, że bez pomocy specjalisty nie będziemy mogli pozbyć się ich z naszego mieszkania.

Prewencją w stosunku do takich pasożytów, jak pchły mogą być aromatyczne zioła. Pchły nie lubią intensywnych zapachów takich jak mięta, olejek eukaliptusowy bądź inny równie intensywny zapach. Warto profilaktycznie posiadać w domu lub na balkonie takie zioła, które mogą odstraszać niechcianych osobników. W ogrodzie na podwórku również można profilaktycznie hodować naturalnego wroga pcheł, jakim jest nicień. Można zakupić go w sklepach ogrodniczych lub z paszą. Owad ten jest w stanie zniszczyć całą młodą populację pcheł, a dodatkowo zwalcza także termity.

Jeśli jednak doszło do tego ,że w naszym domu zamieszkały te niechciane szkodniki trzeba, jak najszybciej próbować się pozbyć problemu, by uniknąć wykluwania i rozmnażania się kolejnych osobników.
Na rynku jest dostępnych wiele specyfików, które pomogą zwalczyć pchły. Jednak walka z tymi pasożytami nie jest łatwa i musicie uzbroić się w cierpliwość. Przede wszystkim trzeba wykąpać zwierzęta domowe, również używając takiej substancji, która zabije pchły, ale i larwy.

Po kąpieli warto wyczesać jeszcze sierść pupila, by pozbyć się ostatnich larw insektów. To jest łatwe zadanie w porównaniu do tego, co musimy jeszcze zrobić. Pchły nie spędzają całego swojego życia na ciele zwierzęcia. Pchły lubią ciemne, trudno dostępne zakamarki. Także, jeśli chcemy ich się pozbyć, trzeba naprawdę gruntownie wysprzątać całe mieszkanie.

Początkowo warto pozbyć się z mieszkania, tego, co nam zalega, a w czym mogłyby zalęgnąć się pchły, czyli stare zniszczone meble, niepotrzebne koce, szmatki bądź rośliny, które mogłyby służyć tym insektom za kryjówkę. Następnie trzeba wyprać wszystko to, co jest możliwe do wyprania: legowisko zwierzęcia, koce, pościel, narzuty, dywany. W sklepach zoologicznych dostępne są specjalne środki w sprayu, który zabija pchły. Wystarczy spryskać np.legowisko, dywan i chwilę poczekać. Warto po tym jednak jeszcze je wyprać. W domu powinniśmy dokładnie posprzątać, zwracając szczególnie uwagę na listwy przypodłogowe, bądź inne ciemne zakamarki.

Najpierw odkurzamy i po zakończonej czynności najlepiej opróżnić odkurzacz, zamykając worek w szczelnej foliowej torebce i od razu wynosimy go do śmietnika. Do mycia podłóg użyjmy silnie pachnącego środka, może to być ocet, płyn do naczyń bądź kilka kropel eterycznego olejku z eukaliptusa, cytryny. Warto często też wietrzyć pomieszczenia i wpuszczać do nich promienie słoneczne – pchły giną w temperaturze powyżej 45 stopni. Wyżej wymienione sposoby nie dają pewności, że pozbędziemy się całkowicie inwazji tych pasożytów w naszym mieszkaniu i możliwe, że będziemy musieli stosować te sposoby wielokrotnie.

Walka z pchłami nie należy do prostych, dlatego na pewno warto jednak działać prewencyjnie

W sklepach zoologicznych dostępne są także środki dla naszych pupili. Wystarczy ich spryskać danym środkiem, a odstrasza on niechciane pasożyty.
Pchły są to owady bez skrzydeł, które mają silnie rozwinięte odnóża, dzięki czemu bardzo dobrze skaczą. Pchła jest pasożytem o brązowo-czerwonej barwie o długości około 2,5 mm. Boleśnie gryzą i u zwierząt mogą wywoływać alergiczne pchle zapalenie skóry. Około 90% chorób skórnych u zwierząt jest wywołane właśnie przez te pasożyty.
Dorosłe pchły atakują zwierzęta i ssą ich krew. W momencie, kiedy nie mają zwierzęcego żywiciela mogą przenieść się również na ludzi. Pomimo tego, że samice pcheł znoszą larwy w sierści zwierząt, to istnieje duże prawdopodobieństwo znalezienia ich wszędzie tam, gdzie przebywa potencjalne zwierzę (jego legowisko, dywany, pościele, kanapy etc.).

opryskiwanie

Pchła jest niebezpiecznym owadem nie tylko dla naszego zwierzęcia, ale i również dla nas samych. Przez to, że pasożytuję i ssie krew swojego żywiciela może być nosicielem wielu nieprzyjemnych chorób. Dodatkowo ugryzienie pchły nie należy do przyjemnych. Warto dlatego walczyć z nimi w momencie, kiedy już niestety mogą znajdować się w naszym domu, a najlepiej działać zapobiegawczo. Mając w domu zwierzęta na pewno powinniśmy zapoznać się z tym, czego nie lubią pchły i wdrożyć to w swoim otoczeniu. Zapobieganie jest najlepszym sposobem, gdyż pchła rozmnaża się bardzo szybko i może być tak, że bez pomocy specjalisty nie będziemy mogli pozbyć się ich z naszego mieszkania.

Prewencją w stosunku do takich pasożytów, jak pchły mogą być aromatyczne zioła. Pchły nie lubią intensywnych zapachów takich jak mięta, olejek eukaliptusowy bądź inny równie intensywny zapach. Warto profilaktycznie posiadać w domu lub na balkonie takie zioła, które mogą odstraszać niechcianych osobników. W ogrodzie na podwórku również można profilaktycznie hodować naturalnego wroga pcheł, jakim jest nicień. Można zakupić go w sklepach ogrodniczych lub z paszą. Owad ten jest w stanie zniszczyć całą młodą populację pcheł, a dodatkowo zwalcza także termity.
Jeśli jednak doszło do tego ,że w naszym domu zamieszkały te niechciane szkodniki trzeba, jak najszybciej próbować się pozbyć problemu, by uniknąć wykluwania i rozmnażania się kolejnych osobników.

Na rynku jest dostępnych wiele specyfików, które pomogą zwalczyć pchły. Jednak walka z tymi pasożytami nie jest łatwa i musicie uzbroić się w cierpliwość. Przede wszystkim trzeba wykąpać zwierzęta domowe, również używając takiej substancji, która zabije pchły, ale i larwy. Po kąpieli warto wyczesać jeszcze sierść pupila, by pozbyć się ostatnich larw insektów. To jest łatwe zadanie w porównaniu do tego, co musimy jeszcze zrobić. Pchły nie spędzają całego swojego życia na ciele zwierzęcia. Pchły lubią ciemne, trudno dostępne zakamarki. Także jeśli chcemy ich się pozbyć, trzeba naprawdę gruntownie wysprzątać całe mieszkanie.

pchła

Początkowo warto pozbyć się z mieszkania, tego co nam zalega, a w czym mogłyby zalęgnąć się pchły, czyli stare zniszczone meble, niepotrzebne koce, szmatki bądź rośliny, które mogłyby służyć tym insektom za kryjówkę. Następnie trzeba wyprać wszystko to, co jest możliwe do wyprania: legowisko zwierzęcia, koce, pościel, narzuty, dywany. W sklepach zoologicznych dostępne są specjalne środki w sprayu, który zabija pchły. Wystarczy spryskać np.legowisko, dywan i chwilę poczekać. Warto po tym jednak jeszcze je wyprać. W domu powinniśmy dokładnie posprzątać, zwracając szczególnie uwagę na listwy przypodłogowe, bądź inne ciemne zakamarki.

Najpierw odkurzamy i po zakończonej czynności najlepiej opróżnić odkurzacz, zamykając worek w szczelnej foliowej torebce i od razu wynosimy go do śmietnika. Do mycia podłóg użyjmy silnie pachnącego środka, może to być ocet, płyn do naczyń bądź kilka kropel eterycznego olejku z eukaliptusa, cytryny. Warto często też wietrzyć pomieszczenia i wpuszczać do nich promienie słoneczne – pchły giną w temperaturze powyżej 45 stopni. Wyżej wymienione sposoby nie dają pewności, że pozbędziemy się całkowicie inwazji tych pasożytów w naszym mieszkaniu i możliwe, że będziemy musieli stosować te sposoby wielokrotnie.
Walka z pchłami nie należy do prostych, dlatego na pewno warto jednak działać prewencyjnie. W sklepach zoologicznych dostępne są także środki dla naszych pupili. Wystarczy ich spryskać danym środkiem, a odstrasza on niechciane pasożyty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here