jedzenie dla psa

Psy to czworonogi, które uwielbiają towarzyszyć swoim właścicielom niemal w każdej sytuacji. Jeżeli decydujemy się na zakup lub adopcję pupila, to musimy wziąć pod uwagę jego wymagania, a także warunki, które należy mu zapewnić. Dużo zależy od wymiarów naszego mieszkania. Jeżeli posiadamy niewielkie pomieszczenia, to warto zastanowić się nad mniejszą rasą, która nie potrzebuje zbyt dużej ilości ruchu. W przypadku domu z ogrodem świetny będzie duży pies, który będzie mógł w każdej chwili się wybiegać i zażyć świeżego powietrza. W internecie znajdziemy mnóstwo stron z opisami konkretnych ras.

Jeżeli potrzebujemy przyjaznego, rodzinnego psa, to warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami. W ten sposób dowiemy się czegoś więcej na temat konkretnej rasy. Pamiętajmy, że czworonogi potrzebują regularnych spacerów, a także dużo uwagi. Jeżeli w ciągu dnia nie bywamy w domu zbyt często, to powinniśmy zrezygnować z zakupu pupila. Psy są takimi stworzeniami, które potrzebują towarzystwa, zabawy i czułości. Każdy właściciel powinien zadbać o odpowiednie odżywianie przyjaciela. Należy wybierać takie karmy, które będą zdrowe i nie zaszkodzą psu. Jeżeli nie potrafimy podjąć najlepszej decyzji to warto poradzić się doświadczonych osób czy też weterynarza.

Czego nie może jeść pies?

Pamiętajmy, że zwierzę jest zupełnie inaczej zbudowane niż człowiek. Niektóre produkty mogą mu poważnie zaszkodzić, a w nadmiarze doprowadzić nawet do śmierci. Musimy zatem wiedzieć, czego nie podawać psu. Unikajmy wszelkich słodyczy, a przede wszystkim czekoladowych wyrobów, które mogą być dla czworonoga trujące. Nie wolno dawać psy gum do żucia i żelków, dlatego należy chować takie rzeczy i nie pozostawiać ich na widoku. Guma może utknąć w przewodzie psa, a przede wszystkim zawiera substancję, która zmienia poziom cukru we krwi. Czworonogi są bardzo wrażliwe na niektóre produkty. To, co ludzie trawią bez problemu jest bardzo niebezpieczne dla psa.

pies czeka

Mowa tu o kawie, alkoholu, napojach energetycznych, a nawet napojach gazowanych, słodzonych. Dla pupila najlepsza jest zwykła, czysta woda, która jest nie tylko tania, ale także nie zaszkodzi żadnemu pupilowi. Dodatkowo trujące mogą okazać się niektóre owoce. Nie można dawać psu winogron, rodzynek i awokado, ponieważ powodują one silne wymioty, a co za tym idzie odwodnienie. Inne produkty, których także pies musi unikać to: czosnek, cebula, sól, grzyby. Jeżeli chcemy dać naszemu pupilowi coś nietypowego do spróbowania, to warto uprzednio zapoznać się z najważniejszymi informacjami. W ten sposób dowiemy się, czy dany składnik jest nieszkodliwy, czy lepiej go unikać.

O dietę dla psa możemy zapytać w gabinecie weterynaryjnym. Warto dowiedzieć się, która karma jest najlepsza dla pupila. Powinniśmy także urozmaicać jego dietę. Psy chętnie skosztują mięsa, a także gotowanych warzyw i innych dodatkowych składników. Musimy jednak dowiedzieć się, które substancje nie zagrażają jego zdrowiu. Oprócz odpowiedniego żywienia musimy zadbać również o szczepienia psa i regularne wizyty u specjalisty. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektóre choroby mogą rozwijać się skrycie, bez widocznych objawów.

Psy całkiem inaczej reagują na ból, dlatego nie jesteśmy w stanie stwierdzić co dolega naszemu czworonogowi. W przypadku zatrucia pokarmowego musimy zapewnić psu dużo wody, a także nie karmić go ciężkostrawnymi produktami. Jeżeli wymioty są intensywne lub utrzymują się przez długi czas, to należy jak najszybciej udać się do pobliskiej kliniki. Tylko weterynarz odpowiednio przebada naszego pupila i stwierdzi co tak naprawdę mu dolega.

czego nie może jeść pies

Czworonogi wymagają także odpowiedniej pielęgnacji. Musimy dbać o jego czystą, zadbaną sierść, a w razie potrzeby należy przycinać włosy. Warto obcinać także pazury i regularnie wyczesywać sierść psa. Dodatkowo musimy wiedzieć, że pies może przyciągnąć kleszcze i pchły. W takim wypadku należy zaopatrzyć się w krople lub specjalną obrożę, która będzie chroniła naszego zwierzaka przed insektami. Regularne spacery i dodatkowe aktywności są także bardzo ważne w życiu każdego psa.

Pupil musi czuć się bezpiecznie, a każdy właściciel powinien zapewnić mu jak najlepsze warunki. Młode psy są bardzo aktywne i potrzebują dużo zabawy. Pamiętajmy, aby każdą wolną chwilę poświęcać pupilowi, niezależnie od jego wieku. Z czasem nasz pies będzie potrzebował coraz więcej snu i odpoczynku. W takim wypadku nie możemy na siłę zabierać go na spacery, ponieważ starsze psy unikają częstych aktywności. Na zewnątrz należy dopilnować pupila, aby nie zjadał wszystkiego, co spotka na swojej drodze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here