Czeskie atrakcje. Wyszehrad

W czasie wycieczki po tak wspaniałym mieście jak Praga, nie można pominąć jednego z najważniejszych miejsc w tym mieście. To Wyszehrad – miejsce, które odwiedzający Czechy miłośnicy historii poznają bardzo chętnie. Historia tego miejsca sięga X – XI wieku. Z tym miejscem, położonym na prawym brzegu Wełtawy, wiąże się wiele legend. Bez wątpienia Wyszehrad, znany tez jako Wysoki Zamek, może się pochwalić i długą historią, i ciekawymi zabytkami. Najcenniejszym zabytkiem na terenie najstarszej części Pragi jest gotycki kościół św. Piotra i Pawła, jednak równie ciekawym celem wycieczki są tutejsze fortyfikacje. Pochodzą one z XIV-XVII wieku. Wyszehrad jest też znany z jednej z najpiękniejszych nekropolii w Pradze. To Cmentarz Wyszehradzki, na terenie którego spoczywają osoby wyjątkowo zasłużone dla czeskiej kultury i nauki. Wyszehrad to atrakcyjny cel wycieczki dla każdego, kto chce poznawać Czechy oraz ich historyczne bogactwo. Znajdujące się tu zabytki z pewnością zasługują na uwagę, a samo miejsce każdego może oczarować swym charakterem.

wedrowcy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here