Dieta dla zdrowego kręgosłupa

Zdrowa dieta jest dobra na wszystko – to stare powiedzenie świetnie sprawdza się również w przypadku kręgosłupa. Co należy jeść, by cieszyć się sprawnym kręgosłupem? Jakie produkty są szczególnie zalecane w diecie wzmacniającej kręgosłup? Dieta dla zdrowego kręgosłupa powinna być przede wszystkim bogata w te produkty, które są źródłem wapnia. Wskazane są zatem takie produkty, jak nabiał (sery białe i żółte, jogurty naturalne oraz kefiry) oraz warzywa (tu w szczególności ziemniaki, kapusta oraz rośliny strączkowe). Aby ułatwić wchłanianie wapnia należy pamiętać również o witaminie D. Pozwala ona nie tylko na lepsze wchłanianie, ale i na zatrzymanie wapnia w organizmie. Witamina ta znajduje się przede wszystkim w tłustych rybach, maśle oraz żółtkach jaj. Kolejnym ważnym elementem w diecie wzmacniającej kręgosłup jest magnez. Wpływa on na budowę kości, ma również ogromne znaczenie dla mięśni oraz nerwów. Zdrowe i mocne mięśnie są bardzo ważne dla kręgosłupa. Im z kolei potrzebne jest białko – najważniejszy materiał budulcowy w ciele człowieka. Szczególnie zalecanymi źródłami białka są zaś mięsa oraz drób, ryby, jaja i fasola. Aby dieta wzmacniająca kręgosłup przynosiła efekty, należy zrezygnować z palenia papierosów, picia alkoholu oraz zbyt wielkich ilości kawy.

www.ekogazeta.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here