małe buciki

Wiele par stara się o dziecku, ale bezskutecznie. W dzisiejszych czasach odsetek osób, które mają problemy z zajściem w ciąże jest bardzo duży. Dawniej takich problemów nie było, dlatego można powiedzieć, że to jest właśnie cena cywilizacji. Kiedy w ogóle można mówić o tym, że masz problemy z zajściem w ciąże? Jeśli przez ostatni rok nie pojawiła się ciąża mimo tego, że współżyjemy regularnie to znaczy kilka razy w tygodniu i to bez żadnego zabezpieczenia. Jeśli tak jest to oznacza, że coś dzieje się nie tak. Nie trzeba się tym martwić, bo może to nic poważnego, ale na pewno trzeba uważać na to, co się robi i jak się robi.

Zły tryb życia

Niestety, ale to, co robimy, na co dzień ma znaczenie i wiele kobiet o tym zapomina. Jeśli źle się odżywiamy to może oznaczać, że w naszym organizmie brakuje witamin i minerałów i organizm sam reguluje to żeby ciąża się nie pojawiła. Można również mieć zbyt wysoką wagę albo można po prostu odchudzać się nie patrząc na nasze zdrowie. A sytuacji może być bardzo dużo, dlatego trzeba wszystko bardzo, ale to bardzo dokładnie sprawdzać, bo przecież nie chcemy stwarzać sobie niepotrzebnych problemów dla zdrowia.

Jeśli zajdziemy w ciąże to też nie można działać w taki sposób żeby sobie i dziecku szkodzić. Wiele kobiet również o tym zapomina. Zły tryb życia to też siedzenie w domu, nie uprawianie żadnych sportów, albo, chociaż nie spacerowanie. Takie problemy ma wiele osób, bo telewizja i telefon zabierają nam na tyle dużo czasu, że nie wystarcza nam go na nic więcej. Jeśli do tego doliczymy używki jak papierosy czy alkohol to może się okazać, że będziemy mieć naprawdę bardzo poważne problemy z zajściem w ciąże.

dlaczego nie mogę zajść w ciążę

Wiek ma znaczenie

To ile mamy lat ma ogromne znaczenie i trzeba o tym pamiętać. Dzisiaj granica wieku, kiedy pojawia się pierwsze dziecko się wydłuża. Dawniej dzieci pojawiały się najczęściej, kiedy kobieta miała nieco ponad dwadzieścia lat, ale dzisiaj to jest nawet dziesięć lat później. Nie dziwią również ciąże po czterdziestce gdzie dawniej było to wielkim zdziwieniem. Jeśli kobieta ma więcej niż trzydzieści pięć lat i zaczyna planować ciąże to profilaktycznie powinna się udać do lekarza i tam wszystkiego będzie mogła się dowiedzieć. Lepiej wiedzieć, na co można liczyć i czy są szanse.

Wtedy będzie można zrobić badania, które wykluczą różne choroby i problemy, które stoją nam na przeszkodzie. Z mężczyznami nie ma takiego problemu, ponieważ oni czy mają trzydzieści czy osiemdziesiąt lat to nadal mogą być ojcami. Z kobietami jest to o wiele bardziej skomplikowane, dlatego trzeba będzie to wszystko bardzo dokładnie sprawdzać, a wtedy nie będziemy mieć problemów. Będąc młodą osobom mamy o wiele większe szanse na to żeby można było zajść w ciąże. To jednak nie wszytko, bo jeśli ma się dwadzieścia lat i staramy się o dziecko to mamy dużo czasu na ewentualne leczenie. Mając trzydzieści czy czterdzieści lat tego czasu nie ma wcale już tak dużo i trzeba o tym pamiętać. Natura pod tym względem rządzi się swoimi prawami i tego nie nigdy nie ominie.

Wizyta u lekarza

bocian

Jeśli mamy problemy z okresem, który nie występuje u nas regularnie to wtedy szanse na zajście w ciąże są bardzo małe. Od tego trzeba zacząć, że musimy lekami regulować sobie okres i wtedy będzie można przystąpić do dalszego działania. Jeśli tego nie zrobimy to można się starać i starać, a nic nam z tego nie wyjdzie. Problemy z zajściem w ciąże to często presja środowiska. Wszyscy dookoła dziecko mają, a my nie i co wtedy? Ciśnienie rośnie i z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej i gorzej. Tak to właśnie wygląda w wielu domach, dlatego nie patrzymy na to, co robią i mówią inni i tylko sami się zajmujmy tym, co najważniejsze, czyli zajściem w ciąże. Problemy z zajściem w ciąże możemy mieć również z winy partnera.

Dzisiaj wielu mężczyzn ma problemy z płodnością i to również trzeba będzie wykluczyć. Do tego wszystkiego potrzebne nam są badania, bo bez nich sobie rady nie damy. Musimy się zadbać i wykluczyć poszczególne przyczyny, przez które dziecko na świecie nie może się pojawić. Wtedy będzie wiadomo, co należy robić dalej i jak eliminować tego problemy.

W większości przypadków daje się to wszystko naprawić i będzie można zajść w ciąże, ale jeśli się nie da to zawsze pozostaje nam in vitro albo adopcja. Lepiej byłoby zajść w ciąże w naturalny sposób, ale nigdy nie wiemy jak to będzie dalej. Najlepiej zacząć od wizyty u lekarza, a wtedy będziemy wiedzieli, co należy robić dalej. Może nic się nie dzieje i można będzie starać się o dziecko? Szybko się o tym przekonamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here