dlaczego warto uprawiać sport

Uprawianie sportu jakiegokolwiek jest niesamowicie pozytywne dla naszego ciała pod wieloma aspektami. Nie ważne na jakim poziomie zaawansowani jesteś, posiadając podstawową wiedzę jesteś w sanie bardzo poprawić swój stan zdrowa, skóry, kondycji itp.

Uprawianie sportu a serce:

Najważniejszym czynnikiem, który sprawia, że uprawianie sportu jest dla nas zbawienne jest poprawa wydolności naszego serca. Jedna ze statystyk mówi, że w Polsce nie na raka umiera większość polaków, lecz właśnie na zawał serca. Nasz siedzący tryb życia, słaba dieta powodują, że jesteśmy w coraz gorszej kondycji. Ludzie szukają jak największych udogodnień, jeżdżą samochodem, zamiast zrobić spacer, wjeżdżają windą, zamiast przejść się po schodach, większość rzeczy robią na siedząco zamiast stać. To wszystko wpływa negatywnie na nasz układ krążeniowy.
Serce to najważniejszy organ, dzięki bieganiu, uprawianiu sportów kondycyjnych jesteśmy w stanie bardzo dobrze o nie zadbać.

Sport a prawidłowa postawa:

Tak jak wcześniej wspomniałem, utrapieniem naszych czasów jest siedzenie. Siedzimy wszędzie- przed komputerem, w pracy, w samochodzie, na kawie. Siedzenie to najgorsza pozycja dla naszego kręgosłupa, nie ma DOBREJ pozycji siedzenia. Każda „prawidłowa” pozycja siedząca jest tylko mniej gorsza od poprzedniej. Dzięki uprawianiu sportu jesteśmy te kilkanaście minut w najlepszej pozycji dla naszych stawów i kręgosłupa. Po drugie jeżeli zależy nam na zdrowym podejściu do sportu, powinniśmy uprawiać jogę lub zwykłe rozciąganie oraz rolować się.

warto uprawiać sport

Dzisiaj świadomość na temat sportu jest dużo większa, wiele osób wchodzących na trening, wie że rozgrzewka pełni bardzo ważną rolę, tak samo jak poprawa mobilności naszych mięśni i stabilizacji ciała.
Dzięki pracy nad tymi wszystkimi aspektami będziemy czuli się dużo lepiej, plecy przestaną nas boleć, w stawach przestanie strzykać itp. Musisz wiedzieć, że jeżeli wejdziesz na siłownie, zaczniesz dźwigać, pomijając wcześniejsze wskazówki wtedy jesteś narażony na kontuzje. W takim przypadku nie warto uprawiać sportu, ponieważ przyniesie to odwrotny skutek to oczekiwanego.

Sport a odpoczynek i samopoczucie w ciągu dnia:

Mamy coś takiego jak temperatura naszego organizmu. Jeżeli uprawiamy sport w ciągu dnia jesteśmy zbliżeni do temperatury, którą mamy w nocy, dzięki temu wysypiamy się lepiej a to skutkuje lepszym samopoczuciem. Często słyszy się, że ktoś śpi nawet kilkanaście godzin w ciągu doby, raz że to za długo, a dwa że jeżeli jego życie polega na 8 godzinach spędzonych w pracy na siedzeniu, potem wraca do domu i siedzi przed telewizorem ,to zawsze będzie ospały i zmęczony. Sport kojarzy nam się tylko z morzem potu i ogromnym wysiłkiem. Jednak jeżeli jest to robione z głową i amatorsko, po treningu możemy mieć paradoksalnie więcej energii niż przed nim.

Wykraczanie poza strefę komfortu:

Dzięki temu, że uprawiamy sport, przyzwyczajamy nasze ciało i umysł do tego, aby robić coś więcej niż przeciętnie. Normalnie po pracy usiedlibyśmy wpatrzeni w ekran telewizora. Dzięki temu, że jesteśmy zmotywowani, idziemy na trening a to skutkuje większą siłą woli i większym zaangażowaniem w całe nasze życie, więcej nam się chce. A kiedy przychodzi gorszy moment, mamy ogromny nawał pracy jesteśmy na to przygotowani, dzięki temu że wyszliśmy spoza tej strefy komfortu i nie ma dla Nas problemu z tym, że będziemy pracować dłużej i ciężej.

rower

Sport a psychika:

Sport jest doskonałym lekarstwem na depresje i doły. Dzięki uprawianiu sportu jesteśmy w stanie bardziej w siebie uwierzyć, więcej od siebie wymagać i być po prostu szczęśliwszym. Razem z rozpoczęciem uprawiania sportu zaczynamy często spotykać ludzi, którzy też to robią, dzięki temu nawiązujemy nowe znajomości co również przekłada się na lepsze życie prywatne.
Motywacja w sporcie działa w pakiecie. Jeżeli jesteśmy na tyle zmotywowani, aby nie jeść słodyczy i chodzić na trening, tak samo będziemy zmotywowani do tego, aby w weekend nie pic alkoholu, czy palić papierosów.

Dlaczego warto uprawiać sport:

Bo sport to zdrowie. Psychiczne i fizyczne. Nie ma lepszego lekarstwa na wiele chorób niż sport. Oczywiście są takie choroby, w których nawet sport nie pomoże, jednak w pozostałych przypadkach na pewno uprawianie sportu może tylko poprawić jakość życia. Wiele ludzi po złapaniu jakiejś kontuzji zaczyna oszczędzać dany staw czy kończynę, jest to często błąd, bo gdyby ta osoba od początku odpowiednio się rehabilitowała, a potem zaczęłaby uprawiać sport, bardzo prawdopodobne, że po kilku miesiącach byłaby w pełni zdrowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here