Dławica piersiowa

Dławica piersiowa jest to bardzo poważna choroba, która może dotknąć każdego z nas i powinniśmy wiedzieć, jak sobie z nią radzić oraz jakie są jej główne przyczyny, postępowanie oraz objawy. Dławica piersiowa dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Głównie występuje ona u osób otyłych, starczych, które mają problem z układem krwionośnym. Pojawić się jednak może u każdego z nas, więc powinniśmy umieć ją rozpoznać.
Dławica piersiowa, posiada również inną nazwę i spotkać się możecie z dusznicą bolesną. One obje oznaczają tą samą przypadłość. Dusznica piersiowa jest następstwem niewydolności naczyń wieńcowych. Jej główne objawy to uczucie duszności, ból za mostkowy. Często te objawy mogą być mylone z zawałem serca i błędnie interpretowane.
Dusznica piersiowa głównie dotyka osób, które zmagają się z dużą otyłością. Jest również u osób, które mają nadciśnienie tętnicze oraz wysokie stężenie cholesterolu we krwi. Pojawia się ona również bardzo często u cukrzyków i osoby te powinny się dokładnie przebadać i kontrolować. Atak dławicy piersiowej może być również spowodowany przez różne czynniki i może na przykład pojawić się ona po mocnej aktywności fizycznej, przez długi i intensywny stres, przez mocne zdenerwowanie oraz przez długotrwałe napięcie psychiczne. Takie osoby powinny się częściej kontrolować oraz badać. Czynnikiem ryzyka dławicy piersiowej może być również stosowanie różnorodnych używek i mowa tutaj głównie o sięganiu po nikotynę, alkohol oraz kofeinę. Wpływać na nią również może zbyt niski poziom aktywności fizycznej i przepracowanie.
Ból, który pojawia się przy dławicy piersiowej, zlokalizowany jest głównie w okolicy klatki piersiowej. Może on być ugniatający i przytłaczający. Może on się utrzymywać u nas od kilku do kilkunastu minut i może być promieniujący. Przy niej będzie on promieniował do lewego ramienia, barku, może nawet sięgać łopatki oraz pleców. Dławica piersiowa może u nas również wywołać uczucie niepokoju, lęku, duszności, kołatanie serca oraz problemy z oddychaniem. Podczas wystąpienia tych objawów powinniśmy jak najszybciej działać i potrafić pomóc sobie lub osobie, której dotknęła dławica piersiowa. Działanie powinno być szybkie.
Dławica piersiowa pojawić się może w każdym momencie i u osoby chorej natychmiast powinny zostać podane leki, które zostały przepisane przez lekarza. Spowodują one rozszerzenie naczyń wieńcowych i atak powinien szybko minąć. Jeśli dławica piersiowa nie ustępuje, to jak najszybciej powinniśmy wezwać pogotowie lub udać się do lekarza i szpitalu.
Leczenie dławicy piersiowej zazwyczaj wiąże się z przyjmowaniem leków przez osobę chorą. Oczywiście należy również unikać rzeczy, które mogą ją wywoływać i tak na przykład osoba, która ma dławicę piersiową, powinna unikać kawy, nikotyny oraz stresujących i nerwowych sytuacji. Jak jednak wiadomo, nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli leki nie działają dobrze, to czasami stosuje się operacje. Będzie to zabieg, który poszerzy choremu tętnice, czy wszczepienie bajpasów.

niezawal.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here