Telefonia komórkowa przeżywała różne okresy w swojej ewolucji. Telefony z funkcji wyłącznie nastawionej na komunikację przekształciły się w aparaty fotograficzne, odtwarzacze muzyki a ostatnio nawet filmów, nawigacje samochodowe lub też urządzenia do lokalizacji wybranych punktów. Zestaw możliwości komórek jest dziś właściwie nieograniczony. Wiąże się to z wykorzystywaniem technologii analogicznej z komputerową. Informatyka została włączona w proces tworzenia systemów operacyjnych telefonów i sprzęt, jaki oferują producenci jest dziś niezwykle zaawansowany. Nowości wchodzące na rynek dają funkcje użytkowe telefonu tożsame z komputerowymi. Nawet funkcje zarezerwowane do tej pory dla komputerów, współczesne telefony obsługują z powodzeniem. Postępu technologicznego nie da się zatrzymać – telefon w laptopie czy komputer w telefonie – to narzędzia obecnie powiązane ze sobą rozszerzając wzajemnie zakres zaawansowania w branży multimediów. Informatyka dostarczy nam w tym zakresie zapewne jeszcze wielu ciekawych rozwiązań.

elektro-net.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here