Największe koncerny medialne istniejące w Polsce zarabiają tak ogromne pieniądze, że ich właściciele od wielu lat należą do najbogatszych ludzi w Polsce i na świecie. Takie koncerny to najczęściej kilka telewizji, kilka stacji radiowych a do tego jeszcze prasa i media internetowe. Największe koncerny mające po kilka stacji telewizyjnych mają przychody, o których każda inna firma może jedynie pomarzyć. Przychody te w największej części generują wykupowane przez firmy reklamy. To właśnie jest największa żyła złota, jeśli chodzi o nowoczesne media. Jeśli weźmiemy pod uwagę przychody z reklam to okazuje się, że to właśnie z tego media prywatne żyją. Krocie, jakie te media zarabiają na reklamach powodują , że tak naprawdę jako jedyny cel stawiają sobie właśnie uzyskiwanie jak największych przychodów z tego tytułu. A najwięksi gracze na rynku mogą więcej aniżeli mniejsi, ponieważ dzięki oglądalności, jaką mają mogą dyktować ceny reklam obowiązujące w polskich mediach prywatnych. A ceny reklam są wręcz kolosalne, stąd i takowe są właśnie przychody w mediach.

cyfraki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here