W okresie kryzysu coraz więcej Polaków zaczyna oszczędzać. Stabilność pracy jest niska, redukcje grupowe coraz częstsze, nic dziwnego, że wypada pomyśleć o gotówce na mniej pewne czasy. Jednak podstawowym problemem jest wybór metody oszczędzania. Można oczywiście odkładać na konto bankowe, ale wtedy gotówka nie będzie pracować na siebie. Warto w takich momentach spojrzeć na konto oszczędnościowe.

Jak szukać konta oszczędnościowe?

Zacznijmy od tego, jak nie powinniśmy szukać konta na nasze oszczędności. Do teraz pokutuje u wielu Polaków przekonanie, że konto należałoby założyć tam, gdzie mamy konto osobiste. Owszem, jest to wygodny sposób, ponieważ nasze dane są już w systemie banku. Zdarza się też, że będąc stałym klientem otrzymamy dogodne dla nas oferty, jak wyższe oprocentowanie, krótki czas kapitalizacji czy kartę płatniczą za darmo. Jednak nie oznacza to, że nie powinniśmy zorientować się w ofercie konkurencji. Zwłaszcza, że rynek jest bardzo bogaty i możemy przebierać w ofertach dowoli.

Na początek najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z Internetu. Warto zajrzeć na strony największych banków i dokładnie zapoznać się, jakie oferują konta oszczędnościowe. Podczas porównywania wysokości oprocentowania, zwracaj uwagę na skalę procentu w okresie czasu. Podczas zbierania ofert banków prowadź tabelkę – pomoże ci zorientować się potem, kto będzie oferował najlepsze warunki dla twoich pieniędzy. Staraj się zawsze sprowadzać oprocentowanie i potencjalny zysk do wspólnego mianownika, na przykład ile procent uzyskasz w miesiącu dla kwoty 10. 000 zł.

Jeśli nie masz wystarczająco czasu, aby samemu szukać konto oszczędnościowe, możesz skorzystać z usług doradcy finansowego. Skonsultuje się z tobą, pozna potrzeby i oczekiwania i przedstawi, jaką ofertę wybrać. Niestety dobry doradca kosztuje, a ci darmowi dostają prowizję od podpisania umowy z określonym bankiem. Dlatego może im nie zależeć na przedstawieniu najkorzystniejszej dla ciebie propozycji, a czym niewątpliwie stracisz.

Porównywarka kont?

Kompromisem między doradcą finansowym, który kosztuje, a darmowością wyszukiwania w Internecie jest porównywarka ofert kont oszczędnościowych. Na stronie internetowej będziesz miał możliwość:
• Sprawdzenia wysokości oprocentowania większości banków w Polsce
• Dostępu do kalkulatora przeliczającego zysk
• Przeczytania informacji prawnych i porównania ofert
• Dane kontaktowe do banków

Jest to dobry start do zorientowania się w propozycjach i skoncentrowanie się na kilku najważniejszych. Taka porównywarka zastąpi ci ręczne tworzenie tabel i ślęczenia nad układaniem ofert. Gdy będziesz już wiedział, kto oferuje najkorzystniejsze warunki, będziesz mógł osobiście udać się do oddziału i omówić detale założenia konta oszczędnościowego. Pamiętaj, znajomość konkurencji zawsze zaprocentuje!

klinikafinansowa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSale konferencyjne nad morzem
Następny artykułLifestraw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here