W poprzednim roku spostrzeżono istotny wzrost zainteresowania mieszkaniami i ilości zawartych umów kupna, które zostały sfinansowane poprzez kredyty mieszkaniowe udostępniane na preferencyjnych zasadach.

Wiosna sprzyja obniżaniu cen

Po zimowym zastoju wiosną rynek mieszkaniowy nabiera rumieńców, co powoduje taktyka banków nastawiona na intensyfikację tego ożywienia za sprawą wielu atrakcyjnych promocji i redukcji cen. Banki w owym czasie dosyć chętnie rezygnują nawet ze swoich dochodów na każdym sprzedanym kredycie mieszkaniowym, aby zdobyć Klienta. Promocje marży, uproszczenia procedur, obniżki prowizji gwarantują znaczny wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi i mnożą liczebność udzielonych.

Nie tylko ptaki wypatrują gniazd

Zwiększenie zainteresowania kredytami mieszkaniowymi przekłada się na pokaźny wzrost zainteresowania lokalami mieszkalnymi o różnym metrażu, konsumenci kupują mieszkania, akuratne do potrzeb i oczekiwań. Budowane osiedla mieszkaniowe są odwiedzane przez osoby, które mają już w kieszeni wstępną decyzję o przyznaniu kredytu i aktualnie szukają mieszkania, które spełni ich wymagania i marzenia.

Teraz do banku

Po wybraniu i zarezerwowaniu mieszkania ci, którzy nadal nie mają początkowej decyzji błyskawicznie, będą składać wniosek o kredyt na jego nabycie. Niezależnie czy ktoś pobiera finansowanie na dom, czy mieszkanie każdy dąży do odnalezienia korzystnej możliwości finansowania, a w owym czasie ich naprawdę nie braknie i rozważnie można wyłowić będący na rękę sposób sfinansowania kupna mieszkania poprzez kredyt hipoteczny.

lancuchludzi.pl
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here