Suwałki to miasto, którego okolice z pewnością mogą oczarować. Piękna sceneria oraz malownicze jeziora sprawiają, że wycieczki po Suwalszczyźnie mogą stać się ciekawym doznaniem. Leżąca nieco na uboczu kraina może okazać się jednocześnie idealnym miejscem na wczasy dla tych, którzy cenią sobie spokój oraz możliwość relaksu na łonie natury. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na podróżnych? Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w tej części Polski?

Piękna rzeźba terenu oraz niezwykłe jeziora – oto walory tej krainy. Wielkim zainteresowaniem cieszą się tu wizyty nad Wigrami oraz Hańczą, wiele radości sprawić też mogą wędrówki po Wigierskim Parku Narodowym. Choć tutejsze jeziora sprzyjają aktywności fizycznej i mogą okazać się atrakcyjne dla pasjonatów sportów wodnych, turystka masowa szczęśliwie ominęła ich brzegi. Wprawdzie w pobliskich miejscowościach można znaleźć noclegi w coraz liczniejszych kwaterach prywatnych, jednak w dalszym ciągu dominuje tu cisza i spokój. Kameralne wczasy oraz wycieczki po najciekawszych zakątkach tej krainy cieszą się dużą popularnością wśród tych, którzy lubią wypoczywać z dala od tłumów. Na jakie atrakcje powinni tu zwrócić uwagę?

Oprócz wizyty nad jeziorami można tu skorzystać z pieszych wędrówek po terenach Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Z bogactwem polodowcowych form można się też zapoznać w czasie rejsów wycieczkowym statkiem, który kursuje po jeziorze Wigry. Wielkim powodzeniem w tej części Polski cieszą się spływy kajakowe. To one są uznawane za jedną z najciekawszych form poznawania tej krainy, a Czarna Hańcza nie bez powodu zyskała miano jednego z najbardziej popularnych szlaków wodnych w Polsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here