Przeciążenie kręgosłupa – częsty powód bólu głowy i okolic serca.
Kręgosłup jest najważniejszym elementem naszego organizmu, który podtrzymuje naszą postawę. Jednak nadmierne jego przeciążanie może prowadzić do wielu chorób. Jeśli pracujesz w trybie siedzącym przeciążasz go, co powoduje bóle karku lub szyi. Właśnie z tego powodu najczęściej dochodzi do częstych bóli głowy i okolic serca. Ból pleców bywa bardzo męczący, co przekłada się na pogorszenie stanu zdrowia, oraz pracy. Jednak ból nie jest jedynym objawem i sygnałem, który mówi nam o tym, że coś złego dzieje się z naszym organizmem. Innymi objawami mogą być migrena, mrowienie lub drętwienie palców rąk lub stóp, bóle serca, nerek, czy nawet brzucha.
Lista objawów i sygnałów, które mówią, że coś dzieje się z naszym kręgosłupem może być bardzo długa.
Osoby pracujące w trybie siedzącym uskarżają się najczęściej na bóle głowy, ponieważ głowa opiera się i porusza na delikatnych kręgach, a to może prowadzić do zwyrodnień stawów, co może pojawić się już w młodym wieku u osób siedzących przed komputerem większość czasu.
Jeśli od jakiegoś czasu zaczynasz czuć ból w klatce piersiowej, lub mostku może świadczyć również o przeciążeniu kręgosłupa. Można zauważyć dającą się we znaki dolegliwość przy przenoszeniu ciężkiego przedmiotu. Objawia się również bólem między łopatkami. Kiedy dolegliwości zaczynają się pojawiać po Twojej lewej stronie może to świadczyć o bólu okolic serca, co również może świadczyć o przeciążeniu kręgosłupa. Tego typu objaw przytrafia się najczęściej osobom żyjącym w stresie, bez braku odpoczynku i relaksu, który jest dość potrzebny. Mięśnie pleców na szczęście możemy wzmocnić dzięki kilku ćwiczeniom, które nie tylko będą w stanie uchronić Cię przed jego przeciążeniem, ale również poprawi Twoją kondycje ruchową. Są różne rodzaje ćwiczeń, jednak najlepszymi z nich będą między innymi rozciągające, oraz wzmacniające. Nie dość, że pomogą nam, to również uchronią od wielu nieprzyjemnych dolegliwości oraz bólu.

mordewind.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBól w okolicy pępka
Następny artykułDieta a treningi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here