Ławy drewniane do restauracji – który model wybrać?

0
1351

Ławy drewniane to idealna alternatywa dla krzeseł i foteli – zwłaszcza w barach i restauracjach, w których chętnie spotykają się duże grupy znajomych. Ława mieści wiele osób, jest praktyczna i wygodna. To mebel, który dopasuje się do każdego wnętrza – pod warunkiem, że zostanie odpowiednio do niego dopasowana estetyką oraz jakością wykonania.

Jakie zalety mają ławy drewniane?

Dlaczego urządzając knajpkę czy restaurację warto pomyśleć o ławach z drewna? To rozwiązanie ma wiele zalet – zarówno jeśli chodzi o kwestie praktyczne, jak i estetykę.

Jeśli chodzi o wygodę, ławy przede wszystkim mieszczą znacznie więcej osób niż ustawione w rzędzie krzesła. Pozwalają więc na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co jest istotne zwłaszcza w małych lokalach, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Dzięki ławom możliwe jest stworzenie przytulnej przestrzeni dla gości, niezależnie od wielkości restauracji czy innego lokalu gastronomicznego. Ławy drewniane wyróżnia także duża wytrzymałość. To mebel, który przetrwa lata, nawet intensywnie użytkowany. Są mocne i solidne, jak naturalny materiał, z którego zostały wykonane.

Również jeśli chodzi o estetykę, ławy z drewna nie mają sobie równych – to mebel, który odnajdzie się właściwie w każdym pomieszczeniu. Ławy z drewnianych belek to idealne uzupełnienie knajpki w stylu rustykalnym, to element, który wszystkim kojarzy się z przytulną góralską chatką. Obecnie jednak producenci proponują także drewniane ławy nowoczesne – w prostych formach, z detalami z metalu czy aluminium, idealne do restauracji, która ma przypominać nowojorski loft.

Jak wybrać ławę drewnianą do knajpki lub restauracji?

Oferta producentów ław drewnianych jest ogromna. Ławy różnią się wymiarami, stylem, a także jakością wykonania. Wybierając meble do lokalu gastronomicznego, trzeba zadbać o każdy z tych aspektów.

Kluczowa jest jakość. Meble w barze będą intensywnie użytkowane, więc są szczególnie narażone na zniszczenie. Powinny więc być wykonane z solidnego, naturalnego drewna, a także starannie wykończone. Należy zadbać, by wymiarem pasowały do stołów, które znajdują się w restauracji. Nie powinny też utrudniać przemieszczania się po lokalu.

Niewątpliwie istotną kwestią jest wygląd ław – powinny estetyką pasować do pozostałych mebli oraz wystroju restauracji, bo tylko wtedy będą z nim ładnie współgrać, tworząc ciekawe, zachęcające do wejścia wnętrze.

Ławy drewniane dostępne są w ofercie demico.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here